Rekolekcje w ZS2

W dniach od 1 do 3 grudnia 2014 w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach odbyły się rekolekcje adwentowe. Rekolekcje te miały przygotować uczniów do dobrego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego oraz, jak każde rekolekcje, pogłębić ich relację z Jezusem Chrystusem.

 


W tym roku motywem przewodnim rekolekcji były słowa – Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię, czyli hasło roku duszpasterskiego Kościoła Katolickiego w Polsce. Tegoroczne rekolekcje poprowadził ks. mgr lic. Krystian Sammler, który odbywa studia doktoranckie z teologii pastoralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie. Spotkania z ks. Krystianem odbywały się w szkole. 

Podczas poniedziałkowego i wtorkowego spotkania ks. Krystian mówił młodzieży o ludzkiej płciowości i cielesności, przybliżał zagrożenia ideologii gender oraz przede wszystkim wskazywał na piękno miłości w ujęciu chrześcijańskim. Poza tym odbywały się spotkania w kościele farnym we Wronkach. W poniedziałek ks. Jurand Żelisławski, katecheta w ZS nr 2, mówił młodzieży o potrzebie nawrócenia w życiu każdego człowieka, szczególnie ucznia Chrystusa. 


Natomiast we wtorek młodzież miała okazję spotkać się z ks. kan. Eugeniuszem Guździołem, proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu, który pełni w naszej diecezji posługę egzorcysty. 

Rekolekcje zakończyły się w środę uroczystą Mszą św., sprawowaną w kościele pw. św. Katarzyny w intencji całej wspólnoty szkolnej przez ks. Juranda i ks. Krystiana, który wygłosił homilię. Po zakończeniu rekolekcji wielu uczniów wyrażało radość z rekolekcji, poprowadzonych przez ks. Krystiana.