Uczniowie ZS nr 2 we Wronkach wolontariuszami półmaratonu

19 października 2014 roku w Szamotułach odbył się IV Samsung Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego. Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego wraz z opiekunami kolejny raz zabezpieczała stronę organizacyjną tej popularnej w całej Wielkopolsce imprezy sportowej.


W tym roku praca wolontariuszy rozpoczęła się już w sobotę, kiedy to pierwsza grupa pod opieką pana Sławomira Barszczewskiego miała za zadanie pomóc organizatorom w budowaniu trasy półmaratonu oraz linii startu i mety.

W niedzielę grupa młodzieży pod opieką pani Agnieszki Rek – Duszyńskiej dbała o utracone przez biegaczy kalorie. Sprawnie, szybko i z uśmiechem na ustach wolontariusze wydawali ciepłe napoje, owoce i ciasto.

O bezpieczeństwo i duchowe wsparcie na trasie półmaratonu dbała grupa kibicująca biegaczom, której opiekunkami były panie: Sylwia Popielska, Marlena Piekarek i Joanna Kurek.

Nadzwyczajną postawą wykazali się uczniowie Jakub Korbas i Sebastian Bartkowiak, którzy postanowili wspomóc na trasie panią, która biegła jako ostatnia. Wraz z nią pokonali dwa kilometry trasy, aby: „nie czuła się źle biegnąc na końcu zupełnie sama” – jak powiedzieli po ukończeniu trasy.

Nie pierwszy to raz, kiedy młodzież naszej szkoły chętnie pracuje w wolontariacie. Wystarczy wymienić: Program Ogólnopolski „Starszy brat, Starsza Siostra”, w którym od 11 lat pracuje pani Hanna Siuda – pedagog szkolny wraz z kolejnymi grupami młodzieży, akcja charytatywna „Góra grosza”, gdzie członkowie SU pracują nad uzbieraniem największej ilości groszy, udział w organizacji opisywanego powyżej Samsung Półmaraton od początku istnienia tej imprezy czy wreszcie organizacja koncertu charytatywnego na rzecz poszkodowanego w wypadku drogowym kolegi.

Misją dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły jest wpajanie młodzieży słów „Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy.”, które wypowiedział Johann Wolfgang Goethe

Joanna Kubiak