Tajemniczy mural efektem Kolorowych Bibliotek

Od kilku dni przejeżdżających przez Nową Wieś kierowców zaintrygować może mural na jednej ze ścian biblioteki.


Projekt Kolorowe Biblioteki którego patronem jest Fundacja „Femina Project” jest patronem postawił sobie za zadanie wyremontować dwie wiejskie biblioteki.

Dzięki pozyskaniu środków z konkursu Centrum PISOP zaplanowane zostały remonty dwóch bibliotek wiejskich: w Biezdrowie i Nowej Wsi.

Prace remontowe rozpoczęły się od Biblioteki w Nowej Wsi. W budynku została usunięta pleśń, wilgoć, stare tynki i płytki.

Na zewnętrznej ścianie budynku wolontariusze i harcerki namalowały mural, który wzbudza nie lada zainteresowanie okolicznych mieszkańców oraz przejeżdżających przez Nową Wieś kierowców.


W pracach adaptacyjnych pomieszczeń uczestniczą wolontariusze z Grupy Nieformalnej Kolorowe Biblioteki, pracownicy Fundacji Femina Project i harcerki. Główne prace remontowe wykonują osadzeni skierowani przez Zakład Karny we Wronkach. Projekt wspierają firmy Plantex i Unisan.
W listopadzie czas na Biezdrowo – zapewniają organizatorzy akcji.

Kolorowe Biblioteki proszą o wsparcie w zakresie wyposażenia biblioteki w regały, szafki kuchenne, drzwi do nowych toalet, drobny sprzęt AGD oraz fachowej pomocy stolarskiej.

Zachęcamy do pomocy!