Pożar w GS'ach

W środę, pierwszego dnia października strażacy z OSP Wronki zostali wezwani do pożaru magazynu budowlanego we wronieckiej Gminnej Spółdzielni (Samopomoc Chłopska) przy ulicy Mickiewicza.

Wielką łunę białego dymu widać było nawet z górki a także rynku. Po dojeździe pierwszego zastępu straży pożarnej zastano magazyn w ogniu a w całym budynku wynajmowanym przez sklep budowlany było duże zadymienie. W międzyczasie dojeżdżały kolejne zastępy straży pożarnej. Strażacy weszli do magazynu w aparatach do ochrony dróg oddechowy i przystąpili do gaszenia pożaru. Zarzewie pożaru zostało szybko ugaszone i strażacy przystąpili do oddymiania pomieszczenia.

Całe pomieszczenie zostało dokładnie sprawdzone dzięki kamerze termowizyjnej czy nie ma innych zarzewi pożaru oraz przy pomocy miernika wielogazowego czy nie ma zagrożenia dla życia.

Straty nie są znane tak samo jak przyczyna pożaru. Na miejsce akcji został wezwany także zespół ratownictwa medycznego w celu udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Troje pracowników sklepu oraz magazynu, którzy starali się ugasić ogień przed przyjazdem straży oraz dwóch strażaków.

Na miejscu zdarzenia były 4 zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Amica Wronki, dwa zastępy PSP Szamotuły, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.


Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii.