Konferencja prasowa Burmistrza

Podczas czwartkowej konferencji prasowej burmistrz Mirosław Wieczór przedstawił dziennikarzom szczegółowe mapy (plany sytuacyjne) dotyczące budowy obwodnicy Wronek.

Na podstawie „jeszcze gorącej” koncepcji z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu burmistrz omówił przebieg obwodnicy. Wskazał m.in., że powstaną cztery ronda: w okolicach skrzyżowania w Starym Mieście w kierunku Wartosławia, w Marianowie, na Borku i w Smolnicy. Powiedział, iż przy nowym moście drogowym w Smolnicy uwzględniona została ścieżka dla pieszych i rowerzystów w kierunku Olszynek i kładki. Podkreślił, że żaden z domów nie będzie wyburzony, a zjazdy po podziale nieruchomości będą zagwarantowane. Burmistrz przypomniał, że średnia odległość obwodnicy od domów wynosić będzie 70-80 metrów.


Burmistrz oznajmił, iż ze szczegółowymi mapami (planami sytuacyjnymi) dotyczącymi budowy obwodnicy Wronek mieszkańcy mogą zapoznać się w ratuszu. Zapowiedział też, że mapy – które zostały zaprezentowane dziennikarzom – będą wyeksponowane w wersji wielkoformatowej w centrum miasta.