Ford już we Wartosławiu

We wtorek, 28 października tego roku, dwóch kierowców z OSP Wartosław oraz Komendant Gminny ZOSP RP we Wronkach, pojechali do Częstochowy, aby odebrać nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Wartosław.

W dniu 28 października 2014 roku, dwóch kierowców OSP Wartosław: dh Jan Nowak i dh Wojciech Lemański oraz dh Stefan Kaszkowiak – Komendant Gminny ZOSP RP we Wronkach, udali się samochodem operacyjnym OSP Wronki do Częstochowy, do firmy Frank-Cars Sp. z o.o., aby odebrać nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki FORD Transit V363 FCD VAN 350 L2 2,2TDCI 100KM, dla OSP Wartosław.


Na miejscu nastąpiło praktyczne zapoznanie z samochodem, jego budową i obsługą oraz wyposażeniem. Następnie nastąpił powrót do Wartosławia nowym samochodem, gdzie czekali już druhowie z jednostki OSP Wartosław i mieszkańcy Wartosławia. Nastąpiło pierwsze garażowanie samochodu w strażnicy OSP Wartosław. OSP Wartosław otrzymała lekki samochód ratowniczo-gaśniczy FORD Transit z napędem 4×2, silnikiem o mocy 100KM, typu VAN wyposażony w maszt oświetleniowy z dwoma reflektorami oraz wciągarkę, system ładowania akumulatora na 230V, w samochodzie są miejsca siedzące dla 6 ratowników. Długość samochodu gotowego do akcji to 5,6m, szerokość 2,6m, wysokość 2,7m. Nowy FORD zastąpi wysłużonego starego Żuka z 1986 roku i przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Wartosławia i Gminy Wronki oraz do prowadzenia skutecznych akcji ratowniczych. Samochód został zakupiony z dotacji Gminy Wronki w wysokości 110 000 zł., koszt zakupu samochodu, w wyniku przeprowadzonego przetargu, wyniósł 112 500 zł.


Źródło: OSP Wronki