Jasionna na wojewódzkich

Imprezę zorganizowali Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Powiat Wągrowiecki i Miasto Wągrowiec.

Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. W Wielkopolsce rocznie ponad 20 tys. członków OSP bierze udział w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu gminnym. Zawody wojewódzkie rozgrywane są co cztery lata. Startują w nich zwycięzcy rywalizacji powiatowych. W tegorocznych zawodach uczestniczyło 31 kobiecych drużyn pożarniczych i 33 męskie drużyny pożarnicze z 32 powiatów Wielkopolski. W sumie 640 zawodniczek i zawodników. Reprezentanci OSP Jasionna wywalczyli 22 miejsce, a drużyna kobieca z terenu powiatu szamotulskiego – OSP Sokolniki Małe – 20.

Sam występ w wojewódzkich zawodach był już sukcesem. Startujące drużyny to bowiem elita OSP w Wielkopolsce. Występy na szczeblu wojewódzkim były dla drużyn strażackich cennym doświadczeniem i wyróżnieniem, podnosiły też prestiż jednostek.