Statyści do filmu poszukiwani

Czy ktoś z Was chciałby odegrać rolę statysty w filmie promującym powieść, a także zobaczyć świat za murem wronieckiego Zakładu Karnego?

Pisarz Krzysztof Spadło, przy okazji premiery swojej nowej książki daje Wam taką możliwość.

We wrześniu 2013 roku miała miejsce premiera I tomu powieści „Skazaniec” o podtytule „Na pohybel całemu światu!” autorstwa Krzysztofa Spadło. Wraz z ukazaniem się powieści został upubliczniony film krótkometrażowy oraz zwiastun promujący książkę, który nakręcony został we wronieckim Zakładzie Karnym.

Akcja rozpoczyna się na początku lat 20-tych ubiegłego stulecia i toczy się w murach Centralnego Więzienia we Wronkach (taką nazwę nosił wtedy obecny Zakład Karny we Wronkach). Bohaterem jest młody mężczyzna, który u progu dorosłego życia zostaje skazany na dożywocie. W tle powieści przewijają się fakty historyczne, które nie znalazły miejsca na kartach szkolnych podręczników do historii bowiem przyćmiły je inne, ważniejsze wydarzenia. I tak dla przykładu jest wzmianka o zamachu terrorystycznym na Cytadelę Warszawską, czytelnik dowie się również kiedy i gdzie dokonano pierwszej egzekucji za pomocą gazu oraz wiele innych smaczków historycznych. Recenzje pierwszego tomu powieści można znaleźć w tym miejscu.

Premiera II tomu powieści „Skazaniec” o podtytule „Z bestią w sercu” planowana jest w październiku bieżącego roku. W związku z tym w dniu 8 września, będzie kręcony na terenie ZK Wronki materiał filmowy promujący II tom. Twórcy filmu poszukują 13 statystów chętnych do nieodpłatnego udziału w przedsięwzięciu. Należy spełnić tylko trzy warunki: 1. być mężczyzną, 2. być niekaranym i 3. być w przedziale wiekowym od 20 do 65 lat.

Zgłoszenia wraz z aktualnym zdjęciem proszę wysyłać na adres mailowy: krzysztof.spadlo@skazaniec.com do dnia 31.08.2014 w tytule wiadomości prosimy wpisać CASTING. Osoby, którym zaproponujemy współpracę otrzymają szczegółową informację zwrotną za pośrednictwem poczty e-mail.

Producentem filmu jest wydawnictwo Zielona Litera.