Koncert Semestralny World Of Music

Kto z nas nie słyszał o Szkole Muzycznej World Of Music? Większości nazwa obiła się o uszy, ktoś może gdzieś widział ogłoszenie, lub plakat. World Of Music ma swoją siedzibę w naszym mieście już półtora roku. W styczniu 2013 zajęcia odbywały się na ul. Poznańskiej, po czym szkoła przeniosła się na Aleję Wyzwolenia. Mimo tego, że oddalona jest dość mocno od centrum miasta, Szkoła cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Na zajęcia uczęszczają starsi i młodsi. Nie ma ograniczenia wiekowego i każdy, komu marzyła się kiedykolwiek gra na instrumencie lub śpiewanie na scenie, jest w Szkole mile widziany. Czym jeszcze Szkoła zwraca na siebie uwagę? Żaden z nauczycieli nie narzuca swoim podopiecznym repertuaru. Każdy gra to, co chce. Uczniowie przychodzą ze swoimi propozycjami. Nie ważne, czy jest to klasyka, czy utwór, który się znajduje właśnie na pierwszych listach przebojów. Nauczycielami poszczególnych sekcji są muzycy, którzy na co dzień mają do czynienia ze sceną. Krzysztof Banach – współtwórca szkoły twierdzi, że w ten sposób można pokazać uczniom, jak bawić się muzyką i cieszyć się z występów na scenie. Podkreśla również, że łatwiej traktować muzykę jak zajęcia dodatkowe, niż się z niej utrzymywać. Jest to bowiem ciężki kawałek chleba.


Kliknij, aby przejść do galerii

Dzięki uczniom World Of Music Sala Koncertowo-Kinowa 22 czerwca rozbrzmiała muzyką. Tego dnia odbył się koncert semestralny Miał on pokazać wszystkim, jakie postępy uczniowie zrobili od ostatniego koncertu. Było to zarazem podsumowanie pracy jak i nagroda dla uczniów, którzy mogli poczuć się tego dnia jak gwiazdy w światłach reflektorów.
Koncert rozpoczął utwór „Witajcie w naszej bajce” z filmu pt.: „Akademia Pana Kleksa”, który zagrany i zaśpiewany był przez wyszsytkich uczniów szkoły. Reszta imprezy podzielona była na dwie części. W czasie części instrumentalnej można było usłyszeć takie utwory jak „Leniwy Poniedziałek”, czy „Walc Kwiatów”. A także „River Flows In You”.
Druga część, w czasie której prezentowała się sekcja wokalna, rozpoczęła się utworem „Kaczka Dziwaczka”. Po niej rozbrzmiały takie piosenki jak „A ja mam psa”, czy „Kolorowy Wiatr” z bajki „Pocahontas”. Z każdą chwilą robiło się doroślej i śpiewane były coraz to bardziej dojrzałe utwory. Po chwili zebrani mogli usłyszeć „Duffy Mercy” Amy Winehouse, „Dom Wschodzącego Słońca”, czy „Zegarmistrza Świata”.


Kliknij, aby przejść do galerii

Jak na porządne podsumowanie semestru przystało, nie zabrakło dyplomów i podziękowań za spędzone w szkole chwile i wysiłek włożony w naukę. Ale to nie jedyna niespodzianka, jaką organizatorzy przygotowali dla swoich podopiecznych. Razem z uczniami wystąpił Filip Rychcik – zwycięzca jednego z odcinków Szansy na Sukces, uczestnik takich programów jak The Voice of Poland, czy Must be the Music.
Po koncercie nauczyciele ze szkoły zgodnie stwierdzili, że takie imprezy motywują do pracy i pozwalają się rozwijać uczniom.


Kliknij, aby przejść do galerii