Miesiąc po alarmie – sprawca dalej bezkarny

Pamiętacie o bombowej informacji, jaka dotarła do nas 6 maja ze Szkoły na Leśnej? Nieznany sprawca w dniu matury, wysłał do szkoły maila, informując że na terenie placówki znajdują się materiały wybuchowe. Minął miesiąc, a dowcipniś może nadal czuć się bezkarny.

Ponad miesiąc temu, 6 maja, na godzinę przed egzaminem maturalnym, do sekretariatu Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach, wpłynął mail informujący, że na terenie szkoły znajduje się bomba. Władze szkoły poinformowały odpowiednie służby. Na miejsce wysłano Nieetatową Grupę Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z Szamotuł oraz policjantów z Wronek i Szamotuł.

„W pierwszej kolejności sprawdzono salę, w której miały odbywać się matury oraz
teren przyległy. Z uwagi na fakt, iż nie ujawniono przedmiotów mogących zagrażać bezpieczeństwu maturzystów, egzamin maturalny w szkole odbył się planowo bez komplikacji.”

– komentowała sprawę st.sierż. Sandra Śrama z KPP Szamotuły.

Policjanci sprawdzili również pozostałe budynki na terenie szkoły. Na szczęście, nie znaleziono żadnych przedmiotów świadczących o podłożeniu ładunku wybuchowe. Cała sprawa wydawała się głupim żartem. Policja podjęła działania dążące do namierzenia komputera, z którego została wysłana wiadomość.

Minął ponad miesiąc, a jak się dowiedzieliśmy – sprawca bądź sprawcy, nadal mogą cieszyć się z udanego żartu. Dodajmy, że za takie przestępstwo sprawcy całego zamieszania grozi nawet do 8 lat więzienia.

Podczas ostatniej rozmowy, policja zapewniała nas o poinformowaniu, gdy uda im się namierzyć źródło fałszywego alarmu bombowego. Zapytaliśmy wtedy, czy prawdą jest, że wiadomość pochodziła od lokalnego dostawcy internetu. Komenda Powiatowa, nie chciała jednak tego komentować. Minął ponad miesiąc, więc sami postanowiliśmy dowiedzieć się, co udało się do tej pory ustalić.

Sprawca alarmu bombowego nie został jeszcze ustalony, czynności w przedmiotowej sprawie prowadzi KP we Wronkach.

– odpowiada portalowi kom. Tomasz Kołecki KPP w Szamotułach

Zdjęcie – KPP Szamotuły