Szybka akcja uratowała kobietę

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja na placu manewrowym OSP Wronki zbierali się strażacy, którzy mieli uczestniczyć w przemarszu ulicami miastami. Na kilka minut przed wyruszeniem, rozbrzmiał alarm.

Wronieckich strażaków zadysponowano do pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Nowowiejskiej. W niewielkim odstępie czasu z garażu wyjechały wszystkie wozy bojowe, a także znajdujące się na placu OSP Kłodzisko, dyspozytor wysłał dodatkowo strażaków z JRG Szamotuły.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano zadymiony budynek, sąsiedzi poinformowali strażaków, że w środku znajduje się starsza kobieta. Ratownicy w aparatach chroniących drogi oddechowe, weszli do mieszkania przez wcześniej wybite okno. W jednym z pomieszczeniem leżała starsza kobieta. Była przytomna, jednak nie mogła o własnych siłach wstać. Ratownicy podali jej tlen, a następnie wyprowadzili z budynku, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy. Pozostali strażacy przystąpili do wietrzenia pomieszczeń. W międzyczasie na miejscu akcji pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował poszkodowaną do szamotulskiego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwają prace ustalające przyczynę wystąpienia zadymienia.

Za Tygodnikiem Gazeta Szamotulska