Szkolne Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej

Majowe mistrzostwa w piłkę siatkową plażową kończą zmagania sportowców szkół ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego.

22 maja na zawody udały się do Szamotuł dwie pary siatkarzy reprezentujące ZS Nr2 we Wronkach: Adam Bober i Grzegorz Nowak oraz Paweł Skóra i Sebastian Obara.

Kliknij na zdjęcie aby przejsć do galerii zdjęć.

Na miejsce zgłosiło się osiem par męskich reprezentujących cztery szkoły średnie. Organizator zawodów ustalił zasady, według których w wyniku losowania podzielił osiem drużyn na dwie grupy, gdzie zawodnicy grali ze sobą systemem „każdy z każdym”- jeden pełen set tzn. do 21 punktów. Przez kwalifikacje nasi zawodnicy przeszli „jak burza” wygrywając wszystkie mecze. Konsekwencją był awans do półfinałów z pierwszych miejsc w grupach.

W półfinale para Paweł Skóra- Sebastian niestety przegrała mecz o finał. Pozostała walka o trzecie miejsce. Walka o finał pary Adam Bober- Grzegorz Nowak rozpoczęła się bardzo dobrze. Niestety przy wyniku 11-10 dla naszej pary wydarzył się wypadek: Adam Bober nabawił się bardzo poważnej kontuzji kolana, uniemożliwiającej mu kontynuowanie gry, toteż zawodnicy musieli oddać mecz walkowerem.

Dwa czołowe miejsca zajęli zawodnicy z Pniew a trzecie i czwarte zawodnicy z Zespołu Szkół Nr 2 we Wronkach. Wg przepisów do finałów rejonowych odbywających się w Zbąszyniu, awansują dwie czołowe pary. I tutaj niespodzianka- nie mogą to być dwie pary z tej samej szkoły- w wyniku tego przepisu i oczywiście dobrej gry na zawody rejonowe awansowali zawodnicy: Paweł Skóra i Sebastian Obara z wronieckiego „Spomka”!

Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy w historii szkoły awans siatkarzy plażowych do finałów rejonowych! Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Trener Sławomir Barszczewski