Pomnik który idzie pod wiatr

Nie stawiajcie mi pomników tylko módlcie się za mnie.
– Jan Paweł II

Minęła doba od odsłonięcia pomnika przy alei Jana Pawła II, a pomnik zdążył już stać się sławny. Niestety jest to ta raczej mało chlubna sława, ponieważ krótko mówiąc z pomnika część internautów oraz mieszkańców żartuje.

Papież idący pod wiatr -tak w skrócie można opisać ów pomnik. Przemawia za tym trud z jakim postać papieża wykonuje krok. Wrażenie te potęguje trzepocząca na wietrze peleryna.

Kliknij aby przejść do galerii

I się zaczęło. W Internecie rozpoczęły się żarty z tego pomnika: czy to superbohater? Czy ten pomnik jest z masy solnej?
Jedni uważają, że „wartość artystyczna” tego dzieła jest minimalna, inni stwierdzają, że nie liczy się piękno tylko gest. W końcu dzięki inicjatywie Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej oraz datków mieszkańców na ów cel stanął pomnik, który ma być podziękowaniem za kanonizację papieża.

Trudno skomentować zaistniałą sprawę. Z jednej strony mamy rzeczywiście piękny gest, a z drugiej delikatną… karykaturę sytuacji.

Burmistrz Mirosław Wieczór w wywiadzie dla TVN24 nie wypowiada się na temat walorów artystycznych pomnika jednocześnie przyznając, że miasto nie miało żadnych zasług w jego umiejscowieniu. Źródło

Zawsze można powiedzieć, że mogło być gorzej. Biorąc na przykład pomnik z Sieradza, mamy przynajmniej pewność o kogo chodzi.

natemat.pl