Pierwszy Prowincjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów

W drugi weekend majowy, mimo że pogoda momentami nie sprzyjała, we Wronkach odbył się Pierwszy Prowincjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o puchar Ojca Prowincjała dra Filemona Janka OFM. W zawodach wzięły udział wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza z Brodnicy, Jarocina, Miłakowa, Olsztyna, Orlika, Pakości, Torunia i Wronek.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum plus (niektórzy zawodnicy to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych). Oficjalnie impreza rozpoczęła się Msza świętą sprawowaną w sobotni poranek we wronieckim kościele klasztornym. Także już na boisku miejskim ORLIK, przed rozpoczęciem rozgrywek, ojciec Walenty Łaga OFM, główny organizator turnieju, zachęcił wszystkich do wspólnej modlitwy, chcąc tym samym obudzić w zawodnikach ducha zdrowej i braterskiej rywalizacji.

W pierwszy dzień, aby rzeczywiście wyłonić najlepsze zespoły, każda drużyna zmierzyła się ze wszystkimi swoimi przeciwnikami. Dopiero w niedzielę miejsce miały półfinały i finał, w których starli się ze sobą najlepsi. Nie do zwyciężenia okazały się drużyny ministrantów z Orlika, które zdobyły złoty puchar w obydwóch kategoriach. Ponadto spośród zawodników ze szkół podstawowych miejsce drugie zajęli chłopcy z Torunia, a trzecie – z Jarocina. Natomiast w kategorii gimnazjum plus miejsce drugie zdobyli ministranci z Jarocina, a trzecie – z Brodnicy. Uroczystego wręczenia pucharów oraz nagród indywidualnych dla najlepszych bramkarzy i królów strzelców dokonał Sekretarz Prowincjalny ojciec Jędrzej Lietzau OFM. Wszyscy uczestnicy otrzymali także okolicznościowe medale i dyplomy.

Tym, którzy wsparli duchowo i materialnie tę sportową imprezę składamy serdeczne podziękowania: panu Mirosławowi Wieczorowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Wronki, pani mgr Jolancie Michalak – dyrektor Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach, pani mgr Monice Kozber – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach, pani Annie Kwiateckiej – właścicielce piekarni i cukierni, panu Gruszczyńskiemu – właścicielowi hurtowni napojów, kierownictwu sklepu Grzyl oraz wszystkim dobroczyńcom.

Kacper Grys OFM


Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii