Lecie Lubowa w Dniu Strażaka

Już tradycyjnie, czwartego dnia maja w dniu wspomnienia Świętego Floriana odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Okazja do świętowania była jeszcze większe. W tym roku swoje 65-lecie istnienia obchodzi Ochotnicza Straż Pożarna w Lubowie.

Wszystkie jednostki z gminy Wronki zebrały się na placu przed kościołem w Wartosławiu, gdzie została odprawione nabożeństwo w intencji strażaków MiG Wronki żyjących i zmarłych. Homilię prowadził proboszcz parafii w Biezdrowie ks. Stanisław Wawrzyniak w asyście kapelana strażaków księdza kanonika Paweł Pawlicki.

Po mszy nastąpił przejazd jednostek OSP do Lubowa, gdzie przed strażnicą OSP Lubowo odbyły się obchody Dnia Strażaka i jubileuszu 65-lecia powstania OSP Lubowo. Życzenia strażakom z okazji ich święta i jubilatom z OSP Lubowo, złożył m.in. Mirosław Wieczór, a także od Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego w Szamotułach i Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach serdeczne życzenia przekazał dh Stefan Kaszkowiak. Również delegacje wszystkich jednostek OSP z gminy Wronki, złożyły życzenia.

Dzień Strażaka to również okazja do uhonorowania druhów. Medal honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał dh Józef Lisiak z OSP Kłodzisko. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa został odznaczony dh Paweł Kahl, dh Wojciech Brzeziński oraz dh Tadeusz Drab z OSP Chojno, dh Marek Bilon z OSP Wronki; Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa został odznaczony dh Krzysztof Garncarz i dh Paweł Kwiatecki z OSP Wronki, dh Jacek Kucharczyk i dh Łukasz Kawka z OSP Amica, dh Lech Judek z OSP Chojno; Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa został odznaczony dh Krzysztof Hercka z OSP Amica i dh Jacek Jankowski z OSP Chojno. Aktu dekoracji dokonał dh Stefan Kaszkowiak, w asyście Mirosława Wieczora.

Odznaką Strażak Wzorowy odznaczeni zostali dh Jakub Kokot i dh Piotr Mądrawski z OSP Chojno, dh Piotr Krzyżaniak i dh Marta Napierała – Werner z OSP Amica, dh Marcin Jerzy i dh Patrycja Wilińska, dh Karol Grajewski, dh Mikołaj Kaczmarek, dh Karolina Kaszkowiak z OSP Wronki.


Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii