Królewskie pary z Wronek

Reprezentanci Zespołu Folklorystycznego „Marynia” udali się w miniony weekend na Królewski Turniej Tańców Polskich do Wilanowa w Warszawie.

Turniej Tańców Polskich , organizowany pod patronatem Stowarzyszenia – Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF, miał na celu tworzenie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży warunków i atmosfery sprzyjającej ożywianiu aktywności związanej z tańcami polskimi. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Wilanów przywitał ośrodki z całego kraju w prawdziwie królewskim stylu. Rzesza organizatorów służących pomocą na każdym kroku, cudowny wystrój sali turniejowej, sprawny przebieg imprezy, atrakcyjne wydarzenia towarzyszące i cudowne nagrody dla laureatów. Organizacja imprezy wzbudziła zachwyt wśród reprezentantów z Wronek.

Nie zawiodły również pary z Zespołu Folklorystycznego „Marynia” przygotowywane przez instruktorów Hannę Jaworską i Jana Galasińskiego. Kajetan Nowak oraz Wiktoria Góral zajęli 9 miejsce w kategorii IIIB, prezentując polkę, krakowiaka i oberka.W najmłodszej kategorii wiekowej, tj. kategorii I, para Kamil Tomalka i Amelia Góral osiągnęli najwyższy jak do tej pory wynik. Wywalczyli 2 miejsce, pokonując wiele innych par z całej Polski. Turniej w Wilanowie pokazał, że Wronki powoli stają się jednym z prężniej działających ośrodków Tańców Polskich. Osiągnięte wysokie miejsca cieszą i zachęcają do dalszej pracy.

Kadra Zespołu Folklorystycznego „Marynia” składa serdecznie gratulujemy Centrum Kultury Wilanów za tak wspaniałe zorganizowanie Turnieju.

Marynia w Wilanowie