WOK: Zapraszamy na Noc Muzeów

Tegoroczna, już 5 we Wronkach, Noc Muzeów upłynie pod znakiem militariów, muzyki i filmu. Podobnie jak w ubiegłych latach, impreza będzie się odbywała w trzech miejscach: muzeum, domu kultury oraz w kinie.

Głównym punktem Nocy Muzeów będzie temat: 2 Pułk Strzelców Wielkopolskich/56 Pułk Piechoty. W ramach przygotowanych atrakcji odbędzie się m.in. wykład p. Dariusza Roszaka poświęcony historii 2 PSW/56 PP.

Na muzealnym dziedzińcu stanie wojskowe obozowisko, w którym będzie można ubrać się w prawdziwy mundur, zrobić sobie zdjęcie z żołnierzami, postrzelać karabinem, rzucić granatem czy przejechać się wojskowym samochodem. Dla wygłodniałych wojskowy kucharz przygotuje prawdziwą grochówkę. Dodatkową atrakcją będzie wspólne tworzenie militarnego graffiti.

W Domu Kultury zagości wystawa poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu przygotowana z okazji 95 rocznicy wybuchu. Na wystawie zaprezentowany będzie m.in. duży zbiór filatelistyki (koperty, karty pocztowe, stemple pocztowe) ale także medale, mundur kombatanta oraz inne elementy umundurowania czy wycinki prasowe.

W Kinie wysłuchać będzie można koncertu jazzowego grupy „Marcin Łosik Trio”, a w godzinach późnowieczornych obejrzeć film – nierozerwalnie związany z obchodzonym świętem – „Noc w muzeum”.
Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się w godzinach od 17.00 do 24.00 – zapraszamy!

Szczegółowy program wkrótce.

Europejska Noc Muzeów to impreza kulturalna, podczas której udostępniane są muzea, galerie i instytucje w jednym dniu w roku, w pełnych tajemniczości godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują zazwyczaj zwiedzanie miejsc niedostępnych, koncerty, seanse filmowe, warsztaty itp.
Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997r.; duże zainteresowanie spowodowało rozprzestrzenienie się imprezy na inne miasta europejskie, takie jak: Paryż czy Amsterdam. Obecnie Noc Muzeów organizowana jest w setkach miast w Europie, w tym w Polsce w ponad 100 miejscowościach.