Zwariowany Komisariat – Teatr Palladium z Warszawy

Wroniecki Ośrodek Kultury zaprasza na pełną humoru i absurdu komedię z piosenkami, w gwiazdorskiej obsadzie, ukazującą wydarzenia kilku dni pracy policjantów w przygranicznym miasteczku.

Wroniecki Ośrodek Kultury, 15.03.14 r., godz.18:00, bilety: 55 zł.

Bohaterów sztuki charakteryzuje alogika myślenia, która powoduje całkowity nonsens w komunikacji pomiędzy nimi. W formie jest to bardziej spektakl kabaretowy niż klasyczna komedia.

Komendant Obracaj, jest najstarszym stażem policjantem w komisariacie, trochę megaloman, uczulony na swoje nazwisko, podkreśla je tikiem głowy, często cytuje znane przysłowia zmieniając ich kontekst.
Zazdrosny o żonę, również policjantkę Ziutę Kwas – Obracaj, podejrzewa ją o romans z agentem Tomkiem, karnie przeniesionym z CBA za nieudane operacje specjalne. Aspirant Warzecha, który próbuje naprawić swoją złą reputację pijaka, wykonuje zadania specjalne, poszukując w terenie iluzjonisty z „żółtym ptakiem”, podejrzanego o ekshibicjonizm.

Komisariat odwiedza, będący przejazdem w podróży zagranicznej, były minister resortu z małżonką, a co wyniknie z tej wizyty, zobaczycie Państwo sami. Wartka akcja, przezabawne dialogi i absurdalne sytuacje nie pozwolą widzom na sekundę nudy.

W obsadzie: Dariusz Gnatowski, Andrzej Beya-Zaborski, Tadeusz Ross, Michał Milowicz, Jacek Fedorowicz, Jacek Kawalec, Piotr Pręgowski, Zbigniew Lesień, Ewa Kuklińska, Sylwester Maciejewski, Maciej Luśnia, Julita Kożuszek, Viola Arlak, Waldemar Ochnia.