Zmiany w dokonywaniu opłat śmieciowych i podatków

Zmieniają się zasady płacenia podatków i opłat śmieciowych. Stopniowo i sukcesywnie mieszkańcy naszej gminy dostają nakazy płatnicze z UMiG. Przeczytaj i dowiedz się, na czym polegają zmiany.

Urząd Miasta i Gminy Wronki informuje, że w związku z uruchomieniem systemu Usług Płatności Masowych zmieniają się zasady obsługi bankowej podatków i opłat. System przydzielił płatnikom indywidualne numery kont, na które należy dokonywać wpłat. Jest to metoda stosowana już dziś powszechnie (choćby w przypadku usług telekomunikacyjnych czy ubezpieczeniowych).

Docieramy do mieszkańców ze szczegółowymi informacjami. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy we Wronkach oraz sołtysi roznoszą decyzje podatkowe oraz zawiadomienia dotyczące opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nowymi numerami kont.

Mieszkańcy mają przypisany osobny numer konta do płacenia podatków i osobny do wnoszenia opłat śmieciowych. Wybierając się do banku lub na pocztę, najlepiej więc zabrać ze sobą decyzję podatkową i zawiadomienie dotyczące opłat śmieciowych lub zapisać indywidualne numery kont.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wpłat podatków i opłat śmieciowych prosimy dzwonić do Urzędu pod numery telefonów: (67) 2545 307, lub (67) 2549 524.