Studniówka Zespołu Szkół nr 2 [RELACJA] [FOTO]

W bardzo mroźny, ostatni dzień stycznia 2014r. gościnne progi hotelu Olympic przekroczyło blisko 100 gości przybyłych na bal studniówkowy klas technikum ekonomicznego, budowlanego oraz liceum profilowanego Zespołu Szkół Nr 2 im. S. Konarskiego we Wronkach. Eleganckie i nowoczesne wnętrza hotelu wyglądało bardzo dostojnie, a elementy scenografii w postaci drobnych koniczynek nawiązywały do tego, co młodzież czeka za 100 dni, czyli do matury.


Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii.

Punktualnie o godz. 19.00 dyrektor Ryszard Firlet poprowadził tradycyjnego poloneza, w którym wyjątkowo pięknie prezentowały się dziewczęta trzymające bordowe róże. Taniec wytrwale ćwiczony przez kilka ostatnich tygodni zdobył uznanie i został nagrodzony gromkimi brawami.

Zaproszonych na ten wyjątkowy dzień gości uroczyście powitały Eliza Figas z IV kl. technikum ekonomicznego i Klaudia Mikołajczak z III kl. liceum. W imieniu wszystkich maturzystów skierowały one do dyrektora oraz nauczycieli podziękowania za troskę i wyrozumiałość w procesie edukacji w szkole, która już od wielu lat cieszy się sławą placówki przyjaznej uczniowi.
Następnie głos zabrali dyrektor Ryszard Firlet oraz przewodniczący Rady Rodziców Adam Hercka. Życzyli maturzystom powodzenia na egzaminie dojrzałości oraz wytrwałości w realizacji wszystkich planów.

Po oficjalnych przemówieniach dyrektor szkoły i pan przewodniczący otrzymali od uczniów bukiety kwiatów. Nadszedł też czas na bardzo podniosły moment każdej studniówki, czyli wręczenie maturzystom koniczynek na szczęście, czego dokonał dyrektor wraz z wychowawczyniami.

Studniówka upływała także pod znakiem zabawy, a parkiet balu był stale zapełniony. Goście bawili się przy muzyce zespołu Krismatis prezentującego przeboje wielu gatunków muzyki. Dziewczęta pojawiły się w „małych czarnych”, ale można było także zobaczyć je w kreacjach o jasnych barwach. Hitem w tym roku stały się sukienki w kolorze beżowo- różowym, zbliżonym do ecru.

Tańce i pląsy przy muzyce przeplatane były tradycyjnymi zwyczajami szkoły Konarskiego. Jednym z nich był duży tort, prezent dla maturzystów od Szkolnej Rady Rodziców, który uroczyście pokroił dyrektor. Nie zabrakło również stałej, kabaretowej części studniówki, jaką jest program artystyczny przygotowany przez maturzystów.

Klasa III La zaprezentowała nagrany specjalnie na tę okazję filmik wzorowany na popularnym programie telewizyjnym. Przy zgaszonym świetle odbyła się premiera filmu zatytułowanego „Szkolne rewolucje”, a w nim Magda Essler (wychowawczyni Agnieszka Sobkowiak) najpierw obserwowała życie klasy, a następnie wprowadziła epokowe zmiany.
Pod ich wpływem główni bohaterowie przeszli rewolucyjną metamorfozę i z łamiących wszelkie zasady uczniów zmienili się w zdyscyplinowanych maturzystów.
Na sali co chwilę wybuchały salwy śmiechu, a na koniec rozległy się głośne brawa.

Swój program przygotowała także IV klasa technikum, której wychowawczynią jest Anna Lubik . Obecnych gości zaproszono na „Galę Richardów”, czyli ogłoszenie nazwisk nauczycieli, laureatów tytułów przyznawanych przez uczniów. Po „gali” przyszedł czas na prezentację multimedialną ze zdjęciami przedstawiającymi 4 lata pobytu w szkole.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się fotografie, na których można było dostrzec sporą różnicę w wyglądzie niektórych uczniów. Kolejnym, bardziej spontanicznym punktem studniówki były samodzielnie przygotowane przez uczniów niespodzianki dla wychowawczyń. Pojawiły się kwiaty, upominki oraz głośne „dziękujemy” i „sto lat”.

Wszystkim gościom w czasie balu towarzyszyły zarówno podniosła atmosfera, jak i przyjazny nastrój. Studniówka zorganizowana w perfekcyjnie przygotowanym pod względem organizacyjnym hotelu Olympic została przez wszystkich uznana za udaną i z pewnością na wiele lat niezapomnianą.

Agnieszka Sobkowiak – wychowawca klasy III LA