Wronczanin przewoził tytoń bez akcyzy

Policjanci szamotulskiej patrolówki zatrzymali wronczanina, który przewoził tytoń bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia skarbu państwa oszacowano na ponad 5500 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi grzywna lub więzienie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 18 stycznia br. około godziny 8. 25 na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach. Policjanci szamotulskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa vito. Kierujący samochodem był trzeźwy, mimo to podczas kontroli zachowywał się nerwowo. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy. Mundurowi dokładnie skontrolowali więc pojazd mężczyzny.

Widząc stanowczą postawę funkcjonariuszy, w trakcie kontroli mężczyzna przyznał się, że w części załadunkowej przewozi krajankę tytoniową. 27-letni wronczanin wydał policjantom karton, w którym znajdowało się 17 reklamówek z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został więc zatrzymany.

Wartość uszczuplenia skarbu państwa oszacowano na ponad 5 500 złotych. 27-latek usłyszał zarzuty przewożenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo grozi grzywna lub więzienie.

Sprawę wyjaśniają policjanci z Szamotuł.

sierż. Sandra Śrama
oficer ds. prasowych
KPP Szamotuły