Kiedy na dworcu pojawią się ławki?

Coraz więcej ludzi zaczyna irytować brak ławek na wronieckim dworcu. O ile ogrzewanie już działa, tak problemu braku siedzisk nadal nie rozwiązano. Dwa tygodnie temu doszło nawet do zasłabnięcia, a starający się pomóc kobiecie nie mieli wyjścia i ułożyli ją na podłodze. Zatem, kiedy pojawią się w końcu ławki?

Tygodnik Gazeta Szamotulska podał w poniedziałek: „Mnożą się zastrzeżenia podróżnych do warunków panujących w odnowionym dworcu kolejowym we Wronkach. Jak mówi stare przysłowie, diabeł tkwi w szczegółach. Które uwierają zwłaszcza, gdy panuje mróz. 16 stycznia 2014 roku zasłabła kobieta stojąca w kolejce do kasy biletowej. W holu dworca nadal nie ma ani jednej ławki, więc starający się pomóc kobiecie nie mieli wyjścia i ułożyli ją na podłodze. Brak ławek, to tylko jeden z problemów. Temat niewygód, z którymi muszą zmierzyć się podróżni poruszył na forum sesji 22 stycznia przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wronki Ryszard Firlet: – Spotykam się z wieloma mieszkańcami naszej gminy, którzy są zbulwersowani sytuacją, jaka jest na dworcu kolejowym we Wronkach. „To jest skandal!” – tak mówią ludzie. I apelują „Panie przewodniczący, trzeba interweniować!”.”

Swoje pytanie skierowaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Wronki, czy w jakiś sposób interweniowali w spółce kolejowej odpowiedzialnej za wroniecki dworzec? Czy Rada lub Burmistrz mogliby w jakiś sposób ponaglić spółkę? -Oczywiście, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy we Wronkach interweniowali w sprawie brakujących siedzisk we wronieckim dworcu kolejowym. PKP poinformowało nas, że ogłoszony jest większy przetarg na wyposażenie w siedziska większej liczby dworców i postępowanie może potrwać do lutego. To samo tyczy toalet. Od PKP dowiedzieliśmy się, iż na obsługę kolejowych toalet również ogłoszony został przetarg.- odpowiada Artur Hibner.

Z zapytaniem o obecną sytuację, ponownie skierowaliśmy się do Polskich Kolei Państwowych. Chcieliśmy się także dowiedzieć, czy dworzec zostanie dłużej otwarty dla podróżujących: -Dworzec we Wronkach zostanie wyposażony w ławki do końca lutego. Poczekalnia w budynku będzie otwarta dla podróżnych w godzinach 4.00-23.40.- odpowiada Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP.

Zapytaliśmy również, czy Urząd oraz spółka doszli już do porozumienia w kwestii remontu płotu wzdłuż ulicy Dworcowej? -Na płot wzdłuż torów przy ul. Dworcowej zabezpieczone zostało w tegorocznym budżecie gminy 20 tys. zł. Po oszacowaniu kosztów Referat Techniczno-Inwestycyjny UMiG Wronki wyda zlecenie na demontaż starego i wykonanie nowego płotu. PKP ma przeznaczyć tyle samo środków co wroniecki samorząd. Nowy płot stanie się majątkiem gminy.- mówi inspektor ds. komunikacji społecznej Urzędu Gminy i Miasta Wronki.

W dalszej części artykułu zawartego w Gazecie Szamotulskiej, dowiadujemy się również, że wroniecka Straż Miejska może przenieść się do budynku dworca w kwietniu lub w maju.