Biegowe rozpoczęcie roku

Blisko 70 miłośników czynnego wypoczynku wzięło udział w biegu, który tradycyjnie w Nowy Rok zorganizowała Gmina Wronki, Przedsiębiorstwo Komunalne i Hotel Olympic. Chodziarze i biegacze wystartowali w samo południe z treningowego boiska przy ulicy Rzecińskiej.


FOTO. R.BOROWICKI – TYGODNIK GAZETA SZAMOTULSKA

Pierwsi mieli do pokonania 5-kilometrową leśną trasę, drudzy dystans o długości 5 lub 10 km (do wyboru). Rywalizacja nie była najważniejsza, przede wszystkim liczyło się zdrowe spędzenie Nowego Roku i spotkanie w gronie miłośników aktywnego wypoczynku. Oczywiście, byli i tacy, którzy „zmierzyli się z czasem”. Najszybszymi chodziarzami byli Zofia Weinzettel i Roman Kopras. Wśród biegaczy pierwsi byli Daria Lisowska i Mateusz Rodewald.

Podsumowanie imprezy miało miejsce w „Olympiku”. Biegacze i chodziarze mogli uzupełnić kalorie pysznym jedzeniem. Nie zabrakło tradycyjnego losowania nagród. Puchary dla najszybszych wręczył wiceburmistrz Robert Dorna i reprezentująca „Olympic” Anna Błaszczyk.

Mowa była również o nowej inicjatywie Hotelu Olympic i Lasów Państwowych, wspieranej przez Gminę Wronki – wytyczeniu i oznakowaniu tras leśnych dla miłośników różnych form aktywnego wypoczynku. Zaprezentowana została propozycja ok. 7-kilometrowej pętli dla biegaczy. Szkic trasy zamieszczamy poniżej, z prośbą o wypróbowanie jej i wyrażanie w komentarzach opinii.

Źródło – Wronki.pl