Wielki sukces Dziewiątki-Amiki!

Do Gostynia, na Mistrzostwa Polski Seniorów, ekipa wroniecka na pewno nie wyjeżdżała w roli faworytów. Liczna grupa jest jednak już widoczna na zawodach seniorskich, a po sukcesach młodzieżowych musiał w końcu paść łupem jakiś medal „dla dorosłych”.

W turnieju par nie było innego wyjścia jak wystawić liderów drużyn superligowych razem i liczyć na dobry start. Taki właśnie zobaczyliśmy w wykonaniu Bartka Kruga i Tomka Pajora. Bardzo dobry wynik łączny pary – 1141 – ustawił naszych na pozycji liderów i później już było wiele godzin nerwowego oczekiwania. Nerwowego po naszej stronie ale również po stronie rywali. Pozostałe pary to wielkie nazwiska polskich kręgli i kilka z nich mogło jeszcze zagrozić naszym. Mogło ale ostatecznie nikt nie pokonał duetu z Wronek i tytuł Mistrza Polski w parze Seniorów stał się faktem.

Na drugim i trzecim stopniu podium stanęli leszczynianie – Piotr Kieliba i Bartosz Włodarczyk na drugim oraz Mikołaj Piosik i Maciej Chudy na trzecim.

Pozostałe nasze pary bez wielkich wyników, druga z naszych par: Maciej Kląskała i Artur Piosik zajęli dziewiętnastą pozycję (na trzydzieści grających). Pozostałe pary znacznie gorzej.

Wśród Pań nie błysnęła formą nasza jedyna para: Marta Woźniak i Iwona Pacholczyk, po bardzo przeciętnej grze zajęła przedostatnią pozycję.

Do finału indywidualnego wprowadziliśmy dwóch zawodników (naszą mistrzowską parę) i jedną zawodniczkę – Beatę Śmiglak. Finały indywidualne nie były już tak udane. Beata i Tomek zagrali w finale słabiej co przesunęło ich w klasyfikacji indywidualnej na pozycje 9 i 16. Lepiej spisał się Bartek Krug, który w finale zagrał słabiej niż w eliminacjach ale zajął wysokie piąte miejsce w klasyfikacji końcowej. Dla Bartka, który wcześniej w Mistrzostwach Polski Juniorów zajął drugą pozycję jest to bardzo wartościowe osiągnięcie.

Z Mistrzostw Polski Seniorów przywieźliśmy więc jeden krążek, za to z tego najcenniejszego kruszca. Ten medal jest jednak tym bardziej wartościowy, że z każdej imprezy rangi Mistrzostw Polski z tego sezonu przywozimy złote medale, co pokazuje że cały czas konsekwentnie realizujemy swoją sportową strategię…

Dziewiątka-Amica Wronki