Prezes Dziewiątki – Pasjonatem Sportowej Polski 2013

Maciej Kląskała, prezes Klubu Kręglarskiego „Dziewiątka-Amica” Wronki został uhonorowany tytułem Pasjonat Sportowej Polski 2013.

Wyróżnienie – przyznawane w ramach Ogólnopolskiego Programu „Budujemy Sportową Polskę” zainicjowanego przez Klub Sportowa Polska – wręczone zostało podczas gali, która odbyła się w miniony czwartek w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Na uroczystość, prócz laureata, zaproszono burmistrza Mirosława Wieczora.

W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu tytułu Pasjonat Sportowej Polski podano, że starania prezesa Kląskały o pozyskanie środków finansowych na remont kręgielni „są przykładem dobrej współpracy stowarzyszenia, samorządu i spółki akcyjnej. Na modernizację obiektu nakłady ponosiła zarówno gmina Wronki, jak i spółka Amica”.

Organizatorzy docenili też, że za prezesury Macieja Klaskały „klub osiągnął wiele sukcesów ogólnopolskich, m.in. zdobył tytuł Mistrza Polski w kategoriach młodzieżowych i seniorskich oraz sukcesy międzynarodowe”. Zauważyli, że prezes jest „współorganizatorem największego ogólnopolskiego turnieju kręglarskiego Amica Cup we Wronkach, który co roku gromadzi na starcie blisko 200 kręglarzy z całej Polski”.

Wronki.pl