MIESZKAŃCY INFORMUJĄ – Wronczanin w "1 z 10"

W odpowiedzi na pytanie, czy to prawda stwierdził, iż tak, to prawda. Mateusz Nadolski tak skomentował swój udział w popularnym teleturnieju:

– W czerwcu powiedziałem sobie, że chciałbym wystąpić w jakimś teleturnieju. Z obecnie dostępnych, tylko 1z10 ma według mnie fajny poziom, gdzie naprawdę liczy się wiedza i właśnie tam się zgłosiłem. Wypełniłem formularz na stronie i czekałem. We wrześniu, miesiąc przed eliminacjami dostałem listowne zaproszenie na eliminacje do Warszawy, pojechałem tam z przyjacielem, eliminacje odbywały się w Zespole Szkół. Wszedłem praktycznie bez kolejki, dostałem do wypełnienia standardowy kwestionariusz osobowy, po czym zadano mi 20 pytań, na 15 trzeba odpowiedzieć prawidłowo, ja odpowiedziałem na 16. Powiedziano mi, że po nowym roku, miesiąc przed nagraniem odcinka, dostanę zaproszenie. Nagranie odbędzie się w Lublinie.

O przygodzie Mateusza będziemy oczywiście informować na bieżąco. W imieniu całej redakcji gratulujemy Mateuszowi sporego osiągnięcia i trzymamy za niego kciuki!

Jeden z dziesięciu (1 z 10) – teleturniej polski emitowany od 6 czerwca 1994 roku na antenie TVP2. Prowadzącym jest Tadeusz Sznuk. Program opiera się na brytyjskim formacie Fifteen to One według pomysłu Johna M. Lewisa. Program podzielony jest na edycje. Do 72. edycji na każdą serię składało się 25 odcinków gry (z wyjątkiem edycji 2. i 72.), a od 73. edycji 20 odcinków. Do 4 grudnia 2013 r. wyemitowano 78. edycji teleturnieju. Program obecnie nadawany jest od poniedziałku do piątku o 18:50. Jest to najdłużej emitowany teleturniej w polskiej telewizji, którego emisja trwa do dziś. Realizacja nagrań odbywa się w oddziale Telewizji Polskiej w Lublinie.