"Fryzjer" na wolności

Jak informuje dokumentujący aferę korupcyjną w polskim futbolu pilkarskamafia.blogspot.com, ojciec chrzestny piłkarskiej mafii w Polsce Ryszard F. „Fryzjer” wyszedł na wolność. Były działacz m.in. Amiki Wronki, miał opuścić więzienie 16 kwietnia 2014.

67-letni „Fryzjer” to główny oskarżony o korupcję w polskim futbolu. Pilkarskamafia.blogspot.com podaje, że były działacz Amiki Wronki i Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej po odbyciu 3/4 kary za udział w ustawianiu meczów Arki Gdynia, skorzystał z warunkowego, przedterminowego zwolnienia z odbywania kary.

Blog Piłkarska Mafia dotarł do informacji, że Fryzjer, po odbyciu 3/4 kary, skorzystał z warunkowego, przedterminowego zwolnienia z odbywania kary na okres próbny 3 lat. Dodatkowo sąd zastosował dozór kuratora. Prawa do tego zyskał 1 czerwca 2013 bo wtedy właśnie minęło 3/4 kary. Prokuratura zaskarżyła tę decyzję. Jednak odwołanie zostało odrzucone przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu i 23 września decyzja się uprawomocniła. Ryszard F. wyszedł na wolność jednak miesiąc wcześniej. 22 sierpnia Sąd Okręgowy we Wrocławiu zgodził się na przerwę w karze ze względu na stan zdrowia Ryszarda F.. Kara „Fryzjera” mija 16 kwietnia 2014.

Więcej na blogu Piłkarska Mafia.

FOTO. PAP/Adam Ciereszko