Janusz Korwin-Mikke krytykuje wady "kapitalizmu" w Polsce

26 września Wronki odwiedził Janusz Korwin-Mikke. Na otwartym wykładzie w restauracji Ratuszowa, który trwał ponad 2 godziny zgromadził około 100 słuchaczy. Jedną z jego głównych tez było stwierdzenie, że podatek dochodowy to kara za pracę…

Spotkanie miało spokojny przebieg pomimo gorącej atmosfery. Prezes Kongresu Nowej Prawicy mówił o ideałach kapitalizmu rynkowego i wolności gospodarczej oraz o agonii cywilizacji europejskiej. Wśród wielu osób jego słowa wywoływały różne, często skrajne reakcje. Gość Ratuszowej mówi też o programie KNP dla Polski i perspektywach jakie może zaproponować partia po dojściu do głosu i władzy.
Po wykładzie można było w otwartej dyskusji zadawać pytania Januszowi Korwin-Mikke oraz wziąć udział w polemice. Rozmawiano o kwestii islamizacji Europy, kwestiach gospodarczo-rynkowych oraz o kryzysie, który wg opinii Donalda Tuska dobiegł końca.

Późnym wieczorem redaktorzy Tobiasz Chożalski i Artur Lorek przeprowadzili wywiad z prezesem Kongresu Nowej Prawicy inaugurując w ten sposób Salon Prasowy Wronczan – nową inicjatywę naszego serwisu!