Stoprocent zagra dla Kacpra

Rena, Wini, Bonson i Matek, Sobota oraz Kieru, czyli muzycy i raperzy związani ze szczecińską ekipą Stoprocent, 14 września o godzinie 19, zagrają koncert w klubie Pinokio w Szczecinie. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnego Kacpra Kukawki.

Kacper Kukawka pochodzi z miejscowości Wronki pod Poznaniem. 20 września 2011 roku, tuż przed osiemnastymi urodzinami miał on wypadek na motocyklu. Do tamtego czasu motoryzacja była jedną z jego największych pasji. Felernego dnia chłopak próbował ominąć studzienkę kanalizacyjną i stracił panowanie nad motorem. Kacper połamał sobie kręgosłup w odcinku piersiowym, i uszkodził rdzeń kręgowy. Operacja zespalająca kręgi trwała wiele godzin. Od tego czasu jeździ na wózki. Przechodzi on długą i żmudną rehabilitację, jednak nie poddaje się i nie załamuje. Cały czas wierzy w to, że za jakiś czas znowu stanie na nogi. Jego życie, nie ogranicza się do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Kacper stara się żyć pełnią życia i nie rezygnować z marzeń. W tym roku napisał maturę i zamierza iść na studia. Jego wybór padł na mechanikę i budowę maszyn.

Dzięki codziennym ćwiczeniom oraz zaangażowaniu w rehabilitację, Kacper wraca powoli do zdrowia i utrzymuje dobry stan fizyczny. Niestety jest to bardzo kosztowne. Fundusze na powrót do zdrowia Kacper zdobywa m.in. dzięki życzliwości różnych ludzi. Kukawce postanowili pomóc także Przemysław Belbart i Maciej Kołodziej ze Szczecina.

Kacpra poznałem dzięki Maćkowi – mówi Przemysław Belbart, jeden z organizatorów koncertu. – Na co dzień pracuję z niepełnosprawnymi i wiem, jakie są ich potrzeby. Spotkaliśmy się z Kacprem i okazało się, że ma duże szanse na to, żeby znowu zacząć chodzić. Stwierdziliśmy, że postaramy się mu pomóc. Najpierw wystawiliśmy na allegro płytę i koszulkę z podpisami Soboty i Matheo. Udało nam się je sprzedać za około 500 zł. Postanowiliśmy pójść dalej i zorganizować koncert charytatywny. Mam dobry kontakt z ludźmi ze Stoprocent i po prostu zapytałem, czy chcieliby wziąć udział w takiej akcji. Zgodzili się od razu.

Jest to drugi koncert, podczas którego będą zbierane pieniądze na moją rehabilitację – mówi Kacper Kulawka. – Pierwszy z nich odbył się w mojej miejscowości rodzinnej. Bardzo cieszę się, że ludzie starają się mi pomóc. Codziennie spotykam się z rehabilitantem i fizjoterapeutami. Codziennie także ćwiczę sam w domu. Byłem także w ośrodkach rehabilitacyjnych. To kosztuje sporo, dlatego też każde takie działanie dużo dla mnie znaczy. Oczywiście wezmę udział w koncercie i mam zamiar dobrze się bawić.

źródło: http://www.strefaimprez.pl/