Farben Lehre ponownie w Karczmie Brackiej

W piątek 20 września zawita do Karczmy Brackiej zespół Farben Lehre. Będzie to pierwszy i prawdopodobnie jedyny koncert „Farbenów” w Wielkopolsce w 2013 roku. Przed gwiazdą wieczoru wystąpi trzcianecka Kwatera C2. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30.

Farben Lehre powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 10 płyt studyjnych: „Bez pokory”, „My maszyny”, „Insekty”, „Zdrada”, „Atomowe zabawki”, „Pozytywka”, „Farbenheit”, „Snukraina”, „Ferajna”, „Achtung 2012”, koncertowa „Samo życie”, dwa dvd: „Przystanek Woodstock 2006”, „Punky Reggae live 2008” oraz liczne kompilacje.
Najważniejsze utwory to „Achtung 2012”, „Anioły i demony”, „Corrida”, „Egoiści”, „Erato”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Judasz”, „Kolory”, „Matura”, „Pogodna”, „Pozytywka”, „Rozkołysanka”, „Spodnie z GS-u”, „Terrorystan”, „Zagadka” czy „Zapamiętaj”.

Kwatera C2 powstała pod koniec 2003 roku, ale jak większość zespołów, ma odrobinę zawiłą historię. Przez lata funkcjonowania zespół kilkukrotnie zmuszony był „zawiesić” swoją działalność. Zmieniał się także skład osobowy. Jedynymi członkami, którzy nie zmieniali się od początku istnienia zespołu są: Michał Jasielski i Patryk Zacharski. Pomimo wszystkich przeciwności wizja tego, czym Kwatera miała być w przyszłości pozostała taka sama. Niestabilność personalno-funkcjonalna trwała do roku 2007, w którym to zespół powrócił na wcześniej obraną drogę. Ostatecznego kształtu nabrał także skład zespołu. Od tego momentu Kwaterę niezmiennie tworzą: Michał „Jasiel” Jasielski (perkusja, wokal), Patryk „Franko” Zacharski (gitara, wokal), Krzysztof „Kylo” Pawlak (gitara basowa, wokal) i Krzysztof „Saszkul-Pomniejszy” Zacharski (gitara). Już w nowym składzie Kwatera ponownie dała znać o sobie m. in. zajmując pierwsze miejsce na przeglądzie wielkopolskim „Młodzi mają głos” w Czarnkowie, występując w Warszawie w klubie Proxima na finale konkursu MyBand, kwalifikując się na finał koncertu Przestrzeń Muzyki Live w Łodzi.

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się od 1 września. Bilety w przedsprzedaży w cenie 15 zł, w dniu koncertu w cenie 20 zł. Ilość biletów ograniczona.