Muzyczna finezja ze Zgonem

W piątek 23 sierpnia zawita do Karczmy Brackiej zespół Zgon wraz z zespołem Usta Mariana. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30.

Grupa Zgon powstała w połowie 2006 roku we Wronkach. Cztery osoby i cztery ściany garażu wydawały się jednością. Hałas, łomot, pisk i krzyk z czasem przerodziły się w coś na kształt euforii oblanej kwasem. Wszystko stało się jasne, zniknęły lęki, obawy i nuda, pojawił się muzyczny głód i niepohamowane pragnienie więcej. Przyszłość stała się muzyką!
Pod koniec roku 2007 Zgon zarejestrował pierwsze nagrania i umieścił je na epce nazwanej „Dymówka”.
Następnie skład ruszył w trasę, którą podąża do dnia dzisiejszego, zatrzymując się mniej więcej co dwa lata w celu zarejestrowania kolejnego materiału muzycznego.
I tak koniec roku 2008 zespół żegnał w studiu rejestrując EP „Rock’n’roll is dead” – premiera 1 lutego 2009 r. W lutym 2011 r. Zgon zarejestrował LP „Malutki wjazd do lasku”. Od stycznia trwają prace nad kolejną płytą „Przez życie na wrotkach”, której premiera jest przewidziana w 2013 r.

Drugą kapelą, która tego wieczoru odwiedzi Karczmę Bracką jest zespół Usta Mariana. Usta Mariana to gnieźnieńsko-poznański kolektyw działający niezmordowanie od 2008. roku. Gramy punk rocka, chociaż wielu ortodoksów może mieć na ten temat swoje, mylne zdanie. Stajemy w zwartym szeregu przeciwko słodkiemu zawodzeniu o niczym i chcemy wraz z muzyczną energią przekazywać nasze refleksje na temat rzeczywistości. Obecnie skład Ust Mariana zasilają gitarzysta Piotr „Żaba” Żabierek, basista Tadeusz „Tytus” Mendyk i perkusista Karol „Kocur” Kotecki, a całość swoim zmysłowym, męskim głosem uzupełnia Michał „Uli” Uliszak.
Dotychczas graliśmy na wielu mniejszych, jak i większych scenach, udało nam się nawet zostać honorowym laureatem festiwalu FAMA 2010.
Zapraszamy do słuchania naszej muzyki w domu, w autobusie, na spotkaniach rodzinnych i mityngach biznesowych, a w szczególności na koncertach.