Kolizje na Myśliwskiej i w Ćmachowie

Kolizja trzech samochodów na Myśliwskiej


W minioną sobotę, OSP Wronki zostało wysłane do kolizji trzech samochodów osobowych (Renault, Fiat Punto, Seat) na ulicy Myśliwskiej we Wronkach. Po dojeździe zastępu OSP Wronki na miejsce zdarzenia, zastano trzy rozbite samochody osobowe, osoby biorące udział w zdarzeniu wyszły o własnych siłach z pojazdów nie odnosząc obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni, posprzątaniu drogi i usunięciu samochodów biorących udział w kolizji na pobocze drogi. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu zdarzenia był patrol policji. Przyczynę kolizji ustala Policja.

Kierowca może mówić o szczęściu


FOTO. M.Pomianowski – www.szamotuly.naszemiasto.pl

We wtorek wieczorem, OSP Wronki oraz JRG Szamotuły zostały zadysponowane do wypadku drogowego w Ćmachowie, na drodze wojewódzkiej 182. Na miejscu okazało się że kierujący samochodem osobowym VW Golf na łuku drogi przed Ćmachowem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na przydrożne pole dachując, kierujący wydostał się z samochodu o własnych siłach.

Poszkodowany kierowca samochodu VW Golf został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Szamotułach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe i postawieniu go na kołach oraz wyciągnięciu samochodu z pola na pobocze drogi i kierowaniu ruchem drogowym. Przyczyny wypadku ustala Policja.