Prócz możliwości obejrzenia życia pszczół przez szklany ul, każdy mógł porozmawiać z miejscowymi pszczelarzami i porównać, jak praca w pasiece wyglądała kiedyś, a jak wygląda dziś. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach, śpiewać „pszczółkę Maję”, czy rysować. Niejednokrotnie dzieciom pomagali rodzice.
Każdy łasuch mógł spróbować naturalnego miodu. Można powiedzieć, że zabawa była słodka, a wszyscy wyśmienicie się bawili.
Spotkanie to miało na celu uświadomienie Wronczanom, jak dla naszego środowiska potrzebne są pszczoły, wytłumaczenie najmłodszym zachowań owadów i popularyzacji naszych rodzimych pasiek. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie Femina Project, WOKu i Muzeum Ziemi Wronieckiej.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach. Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.