Złota, srebrna i brązowa wrona dla wronczan

W skład jury oceniającego prace wchodzili:
Iwona Smarsz – przewodnicząca – v-ce dyr. Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu,
Jolanta Szwarc – członek Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie, poetka i prozaik,
Jerzy Grupiński – członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu, inicjator konkursu.

Ze 163 prac z 13 różnych miejscowości jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, licea oraz jedną nagrodę specjalną im. Agnieszki Bartol.

Złotą wronę w kategorii szkół podstawowych otrzymała Adrianna Szablewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. Makuszyńskiego we Wronkach (nauczyciel prowadzący – Mariola Choły). Srebrną Wronę w tej kategorii dostał Konrad Niedzielski ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Szamotułach
(nauczyciel prowadzący – Krystyna Topolska), a Brązową Wronę Brązową Wronę otrzymuje:
Joanna Pietrzak ucząca się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach
(nauczyciel prowadzący – Elżbieta Sawczyn).

Wyróżnieni mieszkańcy naszej gminy w tej kategorii to:
Martyna Dudek
Maja Krygier
Anna Biedziak
Tomasz Dwóżnik

Pierwsze miejsce i Złotą Wronę w kategorii szkół gimnazjalnych otrzymał Krzysztof Grążka z Zespołu Szkół nr 1 im. ks. P. Skargi w Szamotułach (nauczyciel prowadzący – Ewa Stanke). Srebrną Wronę zdobyła Emilia Nowak z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dusznikach (nauczyciel prowadzący – Danuta Żwawiak). Trzecim miejscem i Brązową Wroną pochwalić może się za to Sebastian Przybylak z Gimnazjum im. Z. Herberta we Wronkach (nauczyciel prowadzący – Stefania Babczyńska).
Joanna Frąckowiak jest Wronczanką, która zdobyła wyróżnienie.

W kategorii szkół licealnych Złotą Wronę otrzymała Patrycja Kriger z Zespołu Szkół nr 1 im. ks. P. Skargi w Szamotułach (nauczyciel prowadzący – Elżbieta Mizgalska). Srebrną Wronę Liliana Karzkowiak uczęszczająca do Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach (nauczyciel prowadzący – Agnieszka Turowska), a Brązową Wronę Natalia Agnieszka Stołowska z Zespołu Szkół nr 1 im. ks. P. Skargi w Szamotułach (nauczyciel prowadzący – Elżbieta Mizgalska).

Osobami wyróżnionymi w tej kategorii i mieszkającymi w naszej gminie zostali:
Kamila Henshke
Karol Bębynek
Weronika Łabójewska.

Nagrodę specjalną im. Agnieszki Bartol otrzymała Anna Balcerowiak – Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. ks. P. Skargi w Szamotułach (nauczyciel prowadzący – Elżbieta Mizgalska).