Festyn Szkoły Podstawowej nr 2 z okazji Dnia Dziecka (GALERIA)

Olszynki zapełniły się młodzieżą i dziećmi około godziny 15.00. Dmuchane zjeżdżalnie, stoiska, gdzie swój sprzęt pokazywała Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Służba Więzienna, a także Straż Graniczna. Na amfiteatrze odbywały się występy Grupy „T” z Torunia z przedstawieniem „Magiczny kapelusz” oraz Reprezentacyjnej Orkiestry Sił Powietrznych z Poznania, pokazy mażoretek i Marynii, a następnie wygrać w loterii można tam było małe upominki. Na Orliku rozgrywały się zawody najmłodszych klas Kornelówki, a za amfiteatrem najmłodsi mogli spróbować sił m.in. w dojeniu krowy (!). Jednym słowem działo się wiele w każdym miejscu Olszynek.

Największą uwagę zgromadzonych przyciągnął pokaz ratownictwa drogowego zorganizowany przez straż pożarną i policję. Palący się samochód przeraził wielu widzów, jednak dzielni druhowie szybko sobie z nim poradzili.

Niestety nie o było się bez incydentów. O wypadku z udziałem 11-letniej dziewczynki napisaliśmy w innym newsie. To nie jedyna interwencja służb ratunkowych podczas festynu. Ratownicy udzielali pomocy dziewczynce, która podczas zabaw dostała ataku padaczki. Na czas przybycia karetki pogotowia, dzieckiem opiekowali się strażacy oraz policja.