Wygrali dla Prezesa (GALERIA I FILM)

Niedzielny meczy derbowy pomiędzy Czarnymi Wróblewo, a Świtem Piotrowo poprzedzony został chwilą ciszy ku pamięci zmarłego zimą prezesa wróblewian. Nad ławką rezerwową gospodarzy powieszono bluzkę z podobizną Macieja Chojana obleczoną kirem żałobnym.

Czarni zagrali dobry mecz i drugi raz w pojedynku ze Świtem zainkasowali pełną pulę punktów. Co przy mnogości problemów klubu przyjęto z euforią i pozytywnym zaskoczeniem. Wynik otworzył na kilka minut przed przerwą Kamil Jaksz, który dobił strzał Graczyka i pokonał bramkarza gości. Młody skrzydłowy Czarnych w geście pamięci wzniósł ku niebu dłoń wraz z czarną opaską zdjętą z ramienia i pokazał ile dla niego jak i dla klubu znaczył Maciej Chojan.

Obie strony stworzyły sobie jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki. Jeszcze w pierwszej połowie po strzale z dystansu Szymona Anioła piłka trafiła w poprzeczkę. Po zmianie stron mecz był jeszcze ciekawszy i bardziej zacięty. Goście mieli wyśmienitą okazję do wyrównania, ale bramkarz Czarnych – Jan Wojciechowski zdołał obronić strzał z kilku metrów. Chwilę później podobną sytuację wykorzystali wróblewianie. Rozgrywający porywający mecz Jaksz wpadł z piłką w pole karne i wyłożył wzdłuż boiska piłkę do nadbiegającego Żelaznego. Ten nie miał problemu, a w obozie Czarnych wybuchła euforia.

Na 10 minut przed końcem meczu Kamil Jaksz wywalczył rzut różny, po którym padła trzecia bramka dla Czarnych. Z narożnika boiska piłkę na nogę Chorzępy dograł Szymon Anioł, a ten pierwszy umieścił piłkę w siatce gości. Honorowe trafienie dla Świtu w doliczonym czasie gry zanotował Zagdański.