Wroniecki come back Raggafayi

20 kwietnia (sobota) zawita po dwóch latach przerwy koszalińska, wybuchowa mieszkanka muzyczna – Raggafaya. Przed gwiazdą wieczoru wystąpi poznański Port Breslau. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30.

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się do 6 kwietnia. Bilety w przedsprzedaży w cenie 14 zł, w dniu koncertu 18 zł. Zapraszamy do wcześniejszego zakupu biletów. Ilość miejsc ograniczona.

Bartek Roszak
tel. kont. 504023926
ww.karczmabracka.pl
Facebook

Formacja RAGGAFAYA istnieje od stycznia 2004 roku. Założona została przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania przeróżnej muzyki od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie muzyka, jaką prezentuje zespół jest energetyczną mies…zanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock’n’rollowych tradycjonalistów. Tekstowo jest z reguły wesoło, lekko i frywolnie, jednak z drugiej strony w setliście pojawiają się również słowa z dużo bardziej poważnym, a chwilami poetyckim przekazem. Podsumowując: dźwięki + słowa ekipy z Koszalina to radosna mieszanka wywołująca szeroki uśmiech na twarzy, przy której nie sposób usiedzieć w miejscu. Prawdziwą bombę energetyczną stanowią niesamowicie żywiołowe koncerty, które są prawdziwym odzwierciedleniem niezwykłego potencjału kapeli.

W 2007 roku RAGGAFAYA zdobyła pierwsze miejsce w przeglądzie młodych kapel na Ostróda Reggae Festival, co zaowocowało wydaniem w 2008 roku debutanckiej EP-ki, zatytułowanej „Bongoizm”, która ukazała się nakładem wydawnictwa „Zima” i była dołączona do ósmego numeru czasopisma „Free Colours”. Koszaliński sekstet jest bardzo aktywnym koncertowo zespołem. Panowie mają za sobą występy u boku takich wykonawców jak: Kult, StarGuardMuffin, Maleo Reggae Rockers, Paprika Korps, O.S.T.R., Farben Lehre, Big Cyc, Hurt, Leniwiec czy Tabu. W marcu 2010, nakładem Lou & Rocked Boys pojawiło się pierwsze profesjonalne wydawnictwo w postaci płyty CD, zatytułowane „Karrambol”, promowane singlem, zatytułowanym „Dźwiękoszczelni”.

Wiosną 2011 RAGGAFAYA uczestniczyła w dużej części ogólnopolskiej trasy Kamila Bednarka i zespołu StarGuardMuffin. W lipcu br wygrali pierwszą nagrodę na prestiżowym Festiwalu „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim. Idąc za ciosem, muzycy wzięli udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock, organizowanych przez Fabrykę Zespołów. Spośród kilkuset zgłoszonych zespołów RAGGAFAYA okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą całego konkursu. Owocem tego sukcesu był wyjątkowo udany i bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność koncert na dużej scenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie. Jesienią koszalińscy muzycy uczestniczyli w programie „Must Be the Music”, na antenie Polsatu, gdzie dotarli do ścisłego finału. Aktualnie kapela pracuje nad materiałem na swoją drugą płytę, która ukaże się na wiosnę 2012 i regularnie koncertuje, m.in. w ramach trasy PUNKY REGGAE live 2011. Pod koniec listopada światło dzienne ujrzał singiel „Dźwiękoszczelni”, a na początku grudnia br w sklepach pojawiło się pierwsze dvd kapeli, z koncertu na Przystanku Woodstock 2011. W kwietniu 2012 swoją premierę miała druga, pełnowymiarowa płyta zespołu, zatytułowana MixturrrraW kwietniu 2012 swoją premierę miała druga, pełnowymiarowa płyta zespołu, zatytułowana Mixturrrra, a pod koniec roku Paweł „Enzym” Laskowski z przyczyn osobistych opuścił zespół. Od tego momentu kapela funkcjonuje jako kwintet…

SKŁAD:
Dominik Hałka – instrumenty klawiszowe, śpiew
Nataniel „Chilu” Marsal – Cabitango – śpiew
Michał „Shagi” Dolak – gitara
Maciej „Les Farooosh” Trembowiecki – gitara basowa
Mikołaj „Punktak” Górski – perkusja

Kilka słów o Port Breslau

Port Breslau zrodziła się pewnego dnia w pewnym miejscu i jest wypadkową wyobraźni muzyków o zróżnicowanej życiowej charakterystyce brania życiowych zakrętów.W 2011 roku po wielu próbach dobraliśmy sie tworząc zespół , tak aby każdy był ważną częścią pomysłu wspólnego wyrażania emocji poprzez muzykę i słowo .
W listopadzie 2011 rozprawiczyliśmy się koncertowo w klubie Brogans …w Poznaniu.
Port Breslau to band grający w nurcie impresjonizmu rockowego .Emocje wyrażone tekstem i muzyką – coś o prawdziwych ludziach i ich rozdrożach, żyjących nie kiedy na marginesie wrażliwości nieswojego świata białych kołnierzyków i złodziei życia.Tyle opisu…. reszta to muzyka mocna i liryczna,w której dużą wagę przywiązujemy do tekstów , które zawsze są o czymś , zwykle ulotnym jak ulotne są chwile i emocje.Nie posiadamy nagranych płyt , nie jesteśmy z nikim związani , jesteśmy wolni. …..i wciąż mamy marzenia.

SKŁAD:
Darek Bożek – vocal i gitara akustyczna
Maciej Osytek – gitara
Robert Zakrzewski – gitara
Jarek „Saton” Szczeciński– perkusja