Sukcesy Maryni w Puławach

W turnieju wzięło udział ponad 400 uczestników. Wśród nich również reprezentanci wronieckiego zespołu. Konkurs organizowany był pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF, a w składzie 5 osobowej Komisji sędziowskiej znaleźli się eksperci z dziedziny polskich tańców narodowych.Całą sobotę tancerze spędzili w hali sportowej, gdzie rozbrzmiewały polki, krakowiaki, oberki, mazury i kujawiaki.

Po raz pierwszy w turnieju udział wzięli Patrycja i Michał. Startowali oni w kategorii IV B. Prezentowali się w krakowiaku, oberku, kujawiaku i mazurze. Debiut okazał się bardzo udany. Para zakwalifikowała się do ½ finału, zajmując ostatecznie 9-10 miejsce.

W I kategorii wiekowej Amelka i Kamil bardzo dobrze zatańczyli zarówno krakowiaka jak i polkę przechodząc do ¼ finału.

W kategorii IIB starowały dwie pary Martyna z Mateuszem również zatańczyła w ¼ finału.

Natomiast Jagoda i Krystian z rundy na rundę tańczyli coraz lepiej. Sędziowie uznali, że zasługują na finał w swojej kategorii. Po południu więc po uroczystym otwarciu turnieju tradycyjnym polonezem, rozpoczęły się rundy finałowe z udziałem pary z Wronek. Ich występ dostarczył wszystkim tancerzom ogromnych emocji. Jagoda z Krystianem zajęli wysokie 5 miejsce.

Zajęcia z polskich tańców w formie towarzyskiej prowadzą instruktorzy tańca ZF ”Marynia” od września 2012r. Tancerze nie mają więc zbyt dużego doświadczenia w tej materii. Tym bardziej cieszą sukcesy na puławskich turnieju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim parom! I trzymamy kciuki za dalszą pracę.

Tekst: HJ
Zdjęcia: Mariusz Karolak (Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”)