Piękna Lucynda [VIDEO]

Zakradliśmy się na próbę spektaklu „Piękna Lucynda” przygotowywanego przez aktorów Odgrywanych Kapsli.
Jak się mają przed premierowym występem?

Pełna soczystego humoru, kapiąca podtekstami, barwna komedia o rywalizacji dwóch pokoleń – młodego Hrabiego Adama z jego starym stryjem Podkomorzym Faworskim. Bój toczy się oczywiście o jedną kobietę, tytułową, piękną i młodą Lucyndę.

Tymczasem ciotka Lucyndy szykuje intrygę mającą połączyć dwoje młodych, którzy się kochają. We wszystko wmieszane są również antyczne muzy… Poszczególne etapy tej intrygi są przeplatane dowcipnymi piosenkami nadając całości lekkość wodewilu. Pojawia się także kilka nawiązań do polskich tradycji teatralnych oraz próba spojrzenia z przymrużeniem oka na pewne konwencje teatru.

Spektakl utrzymany jest w klimacie klasycznym, nie brakuje w nim jednak elementów współczesnych.

Zadanie jest ambitne, o ile się nie mylimy będzie to pierwszy musical wystawiany przez aktorów Odgrywanych Kapsli, prawie wszyscy aktorzy mają partie śpiewane – niektórzy nawet tańczą choreografię przygotowaną specjalnie do tego spektaklu.

Nie zabraknie również fantazyjnych kostiumów, których tajemnica jest skrzętnie dochowywana przez wszystkich aktorów – nie udało nam się dowiedzieć nic oprócz tego, że są wyjątkowe.

Żywa muzyka zapewniona zostanie przez gościnne występy wszystkim chyba znanym uczniom szkoły na Leśniej, którzy zagrają na klawiszach, gitarze, skrzypcach i flecie.

Czy aktorzy jak zwykle staną na wysokości zadania? Premiera już za nie całe dwa tygodnie.