Muzyka celtycka w Dzień Irlandzki

Zespół Carrantuohill, którego występ uświetni planowany na 2 maja Dzień Irlandzki, od ponad 25 lat gra muzykę irlandzką i celtycką. Uznawany jest za najlepszego w Polsce wykonawcę tego rodzaju muzyki. Świadczą o tym najlepiej liczne duety z czołowymi postaciami polskiej sceny muzycznej. Można więc śmiało założyć, że 2 maja wronczanie jeszcze bardziej wczują się w klimat Zielonej Wyspy.

Oprócz nieznanej nam jeszcze muzyka bądź muzyków na scenie we Wronkach wystąpi zespół, którego nazwę trudno wymówić i zapamiętać – Carrantuohill. Łączący stare instrumenty z tymi elektrycznymi zespół będzie głównym punktem Dnia Irlandzkiego. Drugiego dnia maja, wronczanie jeszcze bardziej wczują się w klimat Zielonej Wyspy.


Oto jak zaprezentowała się grupa Carrantuohill podczas zeszłorocznego Przystanku Woodstock

Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.