Ten kierowca nie uczy się na błędach

Historia lubi się powtarzać. Świadczy i tym chociażby sprawa nietrzeźwego kierującego zatrzymanego do kontroli drogowych w nocy 29 i 30 grudnia br. Mężczyzna pomimo sądowego zakazu dwukrotnie został zatrzymany jako kierujący pojazdem. W dodatku znajdował się pod działaniem alkoholu.

W nocy 29 grudnia br o godzinie 3.25 we Wronkach na ul. Powstańców Wielkopolskich wronieccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Yamasaki. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec Gminy Wronki. Od mężczyzny czuć było zapach alkoholu. Policjanci przebadali go więc na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma około pół promila alkoholu w organizmie. Co więcej okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę pojazdem.

Następnej nocy kilka minut wcześniej- bo o godzinie 3.00 – w Nowej Wsi na ul. Szamotulskiej kolejni wronieccy funkcjonariusze skontrolowali kierującego tym samym motorowerem. Okazało się, że 36-latek nie uczy się na swoich błędach i znów to on kierował motorowerem pomimo zakazu sądowego. Ponadto okazało się, że i tym razem mężczyzna jechał na podwójnym gazie, a wynik przeprowadzonego badania stanu trzeźwości był bardzo zbliżony do tego z poprzedniej nocy. Teraz mężczyznę czeka sprawa w sądzie i grozi mu więzienie.

Autor: Sandra Śrama, KPP Szamotuły