Spotkanie z uczestniczką 1. polskiej wyprawy kobiet na Spitsbergen.
Data 5 kwietnia, godz. 19:34, pozornie była taka sama jak każda inna, ale dla nas, dla Agnieszki, Kasi i Ewy to czas szczególny. Jako pierwsze Polki w kobiecym zespole stanęłyśmy na wierzchołku Newtontoppen – najwyższego szczytu Spitsbergenu. Trzy kobiety, po 60 kg ekwipunku, 17 dni wędrówki, 150 km do pokonania. Każdego dnia powtarzające się czynności: rano pobudka, posiłek, zwijanie obozu, wymarsz, często bez względu na pogodę, z mozołem zdobywany każdy kilometr, wieczorem te same czynności tylko w odwrotnej kolejności. Nasze życie skurczyło się do fizjologii: zjeść, maszerować, odpocząć. Pokonałyśmy zaplanowaną trasę, pokonałyśmy siebie, nasze wątpliwości i słabości, stanęłyśmy na szczycie. Ważna była droga a nie cel.
Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska, Ewa Grewling – biolog, ekonomistka i urbanistka, każda z nas jest inna, każda z nas miała inną motywacja, ale miałyśmy jeden wspólny cel – wejść na najwyższy szczyt Spitsbergenu – Newtontoppen. Połączyła nas wspólna pasja do gór, podróży i poszukiwania adrenaliny. Zaczynając od najbliższych nam Karkonoszy czy Tatr, przez Pireneje, Alpy, góry Kaukazu, Himalaje i najwyższe szczyty Afryki i realizujemy swoje marzenia podróżnicze, a w poszukiwaniu przygody dotarłyśmy aż za koło podbiegunowe.
Spitsbergen Polish Female Expedition 2012 – projekt wyprawy został nagrodzony w I Memoriale im. Piotra Morawskiego.
Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach. Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.