Leśna najlepsza, a Spomasz czwarty w turnieju szkół

Dziś w pniewskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej halowej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych. W stawce czterech zespołów znalazły się dwie z Wronek.

Pozostałe drużyny pochodził z Szamotuł oraz naturalnie z Pniew. Turniej zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach, dzięki czemu awansowali do dalszej rundy.

Połowę stawki turnieju stanowiły drużyny z Wronek. Swoje reprezentacje wystawiły obydwa wronieckie Zespoły Szkół. Jednak nastroje po rozgrywkach, nasze zespoły miały diametralnie inne. Leśna zwyciężyła w zmaganiach i wywalczyła awans. Natomiast Spomasz zajął czwarte, ostatnie miejsce.

Zespół Szkół nr 2, przegrał z gospodarzami turnieju 0:2, potem zremisował z reprezentacją szkoły z Szamotuł 1:1. Na końcu zostali rozgromieni przez rówieśników z Wronek, aż 1:7. Szkoła na Leśnej rozpoczęła od remisu z Szamotułami 1:1. Potem wygrali z reprezentacją ZS w Pniewach 2:0, a na koniec jak już wyżej napisaliśmy, wygrała z ZS2.

Tabela końcowa wyglądała następująco: ZS1 Wronki 7pkt., ZS Pniewy 6 pkt., ZS Szamotuły 2 pkt. i ZS2 Wronki 1 pkt. Najciekawszym meczem była rywalizacja wronczan ze Szkoły na Leśnej oraz pniewian. Stanęli na przeciw siebie juniorzy Błękitnych Wronki i Lecha Poznań, którzy wygrali ze swoimi rówieśnikami ze szkółki pierwszoligowego zespołu futsalowego – Red Dragons Pniewy.

Dzięki zwycięstwu wronczan w tym corocznie rozgrywanym turnieju, uzyskali awans do turnieju na szczeblu wojewódzkim. Oczywiście poinformujemy jak poszło naszym reprezentantom na tym etapie. Jednak to dopiero w przyszłości.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Karoliny Janczak z portalu Wirtualne Pniewy