Gmina Szamotuły szachowym mistrzem powiatu

W minioną niedzielę, 28 października, w Sali Wronieckiego Ośrodka Kultury odbyły się mistrzostwa powiatu szamotulskiego w szachach.WOK był gospodarzem mistrzowskiego turnieju, który został rozegrany w ramach Współzawodnictwa Sportowo – Turystycznego Gmin Powiatu Szamotulskiego.

Do rywalizacji o medale i puchary Starosty Szamotulskiego stanęło 50 osób z sześciu gmin: Dusznik (7), Obrzycka Gm. (9), Ostroroga (2), Pniew (5), Szamotuł (17), Wronek (10). Zabrakło zawodników z Kaźmierza i z Miasta Obrzycko. Walka na szachownicy toczyła się w czterech kategoriach wiekowych: Juniorki (9 zawodniczek), Juniorzy (21 zawodników), Kobiety (7 zawodniczek), Mężczyźni (13 zawodników).
W rywalizacji indywidualnej najlepsze wyniki osiągnęli:

I. Kat. Mężczyźni
1. Michał Półtorak z Szamotuł
2. Krzysztof Ratajczak z Pniew
3. Paweł Moliński z Obrzycka Gm.

II. Kat. Kobiety
1. Ewa Sikorska z Obrzycka Gm.
2. Joanna Lembicz z Ostroroga
3. Elżbieta Jarysz z Wronek

III. Kat. Juniorki
1. Małgorzata Jasińska z Szamotuł
2. Larysa Tafelska z Wronek
3. Jowita Strzelczak z Dusznik
I
V. Kat. Juniorzy
1. Sebastian Półtorak z Szamotuł
2. Michał Pacholak z Dusznik
3. Damian Moliński z Obrzycka Gm.

W punktacji drużynowej zwyciężyła gmina Szamotuły, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Szamotulskiego i Puchar Starosty. Wicemistrzem została gmina Duszniki. 3 miejsce zajęła gmina Obrzycko, 4 – gmina Wronki, 5 – gmina Pniewy, 6 – gmina Ostroróg.
Najlepszych zawodników medalami udekorował i wręczenia pucharów dokonał Paweł Bugaj, radny Rady Powiatu Szamotulskiego, który w imieniu samorządowców powiatu i pogratulował uczestnikom turnieju zdobytych laurów. Podziękował również organizatorom za sprawne przeprowadzenie turnieju mistrzowskiego, którego kierownikiem był Jan Mamet a sędzią głównym (klasy państwowej) Mirosław Palacz.

/pab/