Nowa strona Wronczan

Staliśmy się członkami wielkiej rodziny reporterów w Polsce. To oznacza, że będziemy mogli jeszcze lepiej was informować, bo tam gdzie wcześniej nas nie chciano wpuścić (…ale my chyba byliśmy wszędzie?) teraz na podstawie prawa prasowego będzie trzeba. :)

Postanowieniem Sądu Rejonowego
w Poznaniu

Wronczanie.pl – Lokalny Serwis Informacyjny


został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 3025.

Redaktor naczelny, wydawca

Tobiasz Chożalski

+48 665 952 759

Adres redakcji
ul. Towarowa 15
64-510 Wronki

Aktualna redakcja w składzie:
Waldemar Andrzejewski, Jędrzej Skrzypczak, Radosław Grajewski, Maciej Erenc.

Co do samej strony dokonaliśmy pewnych konkretnych zmian i modyfikacji:

1. Zmieniliśmy ogólną stylistykę strony.
Dzięki temu poprawiliśmy kilka błędów które towarzyszyły nam od… zawsze. Było to przede wszystkim kiepskie skalowanie strony w zależności od wielkości monitora. O ile w górę strona się jeszcze całkiem nieźle rozciągała, to idąc w dół z rozdzielczością monitora lub okienka istniał pewien moment graniczny gdzie strona traciła całą funkcjonalność.
Aktualna strona zoptymalizowana jest pod rozdzielczość 1024×768 z której korzysta 1/4 naszych czytelników. Aczkolwiek najlepiej strona prezentuje się na dosyć popularnej aktualnie rozdzielczości 1366×768 czyli większości laptopów.
Oznacza to również, że nasza strona w końcu będzie przyzwoicie wyglądać na tablecie oraz komórce.

2. Poprawiliśmy niedociągnięcia
Za sprawą jednego niegrzecznego redaktora przez jakiś czas na naszej stronie działała wyszukiwarka której jedynym problemem był czas ładowania. Do dzisiaj nie do końca wiemy dlaczego działała jak działała, ale z 20 sekund ładowania strony wróciliśmy ponownie do przyzwoitych 0.03-0.1 sekundy. Powinno to w znaczonym stopniu uprzyjemnić przeglądanie naszych treści. :)

3.Poprawiliśmy wyświetlanie newsów
Wszystko sprowadziło się do dodania stałego marginesu po lewej stronie, tak aby fragment pod ikoną kategorii newsa był niedostępny dla tekstu, który miał tendencję do uciekania.

4.Dodaliśmy dział artykuły sponsorowane
W naszej stosunkowo krótkiej ale jednak burzliwej karierze mieliśmy kilkanaście zapytań, czy moglibyśmy napisać artykuł o czyjejś działalności. Zawsze odpowiadaliśmy, że najlepiej napisać to na forum, gdzie ogłoszenia na stronie są darmowe dla każdego mieszkańca Wronek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w tym dziale umieszczane będą Artykuły-reklamy, relacje z oferowanych usług i tym bardziej lub mniej podobne tematy.

5.Wronki w sieci
Stworzyliśmy nowy dział w Menu po lewej stronie pod tytułem 'Wronki w sieci’. Jest tam spis wszystkich strona bardziej lub mniej związanych z naszym miastem.