Groźna awaria tira na Poznańskiej

Dzisiaj (23 października) w godzinach przed południowych na Poznańskiej doszło do groźnej awarii tira.

Jak się okazało na miejscu, doszło do przebicia zbiornika paliwa samochodu ciężarowego. W zależności od modelu ciężarówki, bak potrafi mieć rozmiary nawet do 800 litrów.

Na miejsce zdarzenia od razu została wysłana jednostka OSP Wronki. Pojawiła się również straż miejska która kierowała ruchem w celu rozładowania korku który już zaczynał się tworzyć. Patrol policji przed przejazdem kolejowym wyznaczył objazd kierując ruch z kierunku Poznania na ul. Nową.

Strażacy w tym czasie podjęli działania aby zapobiec dalszemu wyciekowi paliwa na jezdnię oraz rozpoczęli neutralizacje paliwa przy pomocy sorbentu.

Nieoficjalnie mówi się, że tir musiał zahaczyć o coś przed przejazdem kolejowym. Albo o studzienkę, albo o coś na samym torowisku. Fakt jest taki, że smuga paliwa ciągnie się od przejazdu kolejowego aż na wysokość Borowianki. Tam tir się zatrzymał a wyciekające paliwo spływało dalej w kierunku skrzyżowania z powodu pochyłości jezdni oraz aż do przejścia dla pieszych już na ulicy Chrobrego za sprawą przejeżdżających samochodów.

Ruch drogowy pomimo tego utrudnienia jest nadal płynny. Miejmy nadzieję, że po 14.00 w czasie rotacji zmian w Amice i Samsungu nie dojdzie do większego niż zwykle zakorkowania miasta.

W chwili pisania tego newsa strażacy prawdopodobnie kończą neutralizowanie paliwa.