Komisja konkursowa na Zamościu

Ogłoszony przez Zarząd Osiedla Zamość w marcu 2012 r. konkurs na najpiękniejszy balkon i przedogródek na tym osiedlu, ma już efekty.
Komisja w składzie Magdalena Erenc, Hanna Klemenska, Jan Kwaśny, Marta Orzeł, Rafał Siwiński, Jerzy Śmiłowski, Stanisław Żołądkowski, przystąpiła do pierwszego etapu oględzin zgłoszonych na konkurs balkonów i przedogródków.

Kryteria którymi kieruje się komisja ustalając odpowiednią ocenę do zgłoszonych obiektów to m.in.: układ kompozycyjny uwzględniający trafność doboru gatunków i odmian, ogólne wrażenie, pomysłowość, oryginalność, funkcjonalność, zastosowanie małej architektury, zaangażowanie i wkład pracy własnej.

Pierwszy etap który trwał do 30 czerwca br. pozwolił komisji zapoznać się z przedstawionymi obiektami do konkursu. W ocenianych obiektach zauważono duży wkład pracy własnej i pomysłowość kompozycji kwiatowej.

W drugim etapie ,kryteria pozostają takie same, lecz ze względu na kwitnienie innych roślin, wrażenia ocenianych obiektów powinny być inne. Drugi etap konkursowy trwa do 18 sierpnia 2012r.

Celem konkursu jest poprawa życia w swoim otoczeniu, jego estetyki oraz podkreślenie przynależności do lokalnych środowisk mieszkaniowych i społecznych przez aktywizację mieszkańców osiedla, a także propagowanie dobrych wzorów do naśladowania.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 8 września 2012 r. na festynie p.n. Pożegnanie lata.

Jan Kwaśny