Memoriałowe zdobycze…

W miniony weekend (29.03-01.04.2012) nasza młodzież wybrała się razem ze sztabem szkoleniowym na dziewiętnastą edycję Memoriału im. St. Krzymińskiego i B. Nowackiego do Leszna.

Warto chyba przy okazji przypomnieć kim byli patroni tej imprezy – po to między innymi przecież organizuje zawody aby upamiętniać znanych ludzi środowiska kręglarskiego. Stanisław Krzymiński i Bronisław Nowacki byli wieloletnimi działaczami leszczyńskiego kręglarstwa (Krzymiński m.in. pełnił funkcję Prezesa Okręgowego Związku Kręglarskiego w Lesznie).

Wracając do weekendowego wyjazdu – nasza reprezentacja do startu zgłosiła, jak już przyzwyczailiśmy wszystkich, największą liczbę 47 uczestników (Sandra Szczepska, Angelika Przybysz, Julia Fi;lipiec, Wiktoria Skrzypkowiak, Hanna Tomczak, Weronika Roszak, Alicja Michalska, Agata Kopras, Maciej Olczyk, Jakub Kląskała, Maciej Fot, Jan Klemeński, Krystaian Górniak, Mikołaj Szczepski, Mateusz Duks, Kamil Kaczmarek, Jakub Skrzypczak, Julia Brodziszewska, Patrycja Grzelak, Sandra Nowak, Monika Gol, Katarzyna Mroczkiewicz, Weronika Remisz, Julia Grocholska, Patrycja Wziętek, Martyna Remisz, Julia Paszyk, Sandra Remisz, Bartosz Ruszczyk, Gracjan Machaj, Kamil Palacz, Mateusz Kląskała, Bartosz Babik, Mateusz Radzi, Przemysław Skowroński, Patryk Wójtowicz, Kacper Tyczewski, Mateusz Sawala, Tomasz Skrzypkowiak, Adam Machaj, Dominika Żurek, Julia Nowaczyk, Kornel Ratajczak, Michał Pajor, Patryk Janicki, Radosław Świniarski, Tymoteusz Ratajczak).

W czwartek na eliminacje wyjechała grupa 15-stu najmłodszych zawodników i ta kategoria dała nam 3 miejsca finałowe (dwóch dziewczynek i jednego chłopca). Sandra Szczepska kolejny raz uplasowała się w czołówce zawodów (tym razem osiągając w dwóch startach 3 pozycję), tuż za podium (na 4 miejscu) stanęła Angelika Przybysz. W kategorii chłopców po niedzielnym finale również 3 miejsce zajął Maciej Olczyk. Starty naszych najmłodszych można uznać za bardzo dobre – choć musieliśmy tym razem uznać wyższość dziewczynek z Leszna i chłopców z Tarnowa Podgórnego.

W piątek wystartowała nasza wieloosobowa reprezentacja w kategoriach młodzików i juniorów mł. (oczywiście dziewczynek i chłopców). Starty były różne od bardzo dobrych do słabszych – ale wielu zawodników i zawodniczek dopiero poznaje tajniki gry na obcych obiektach i zbiera pierwsze doświadczenia…

Nie zabrakło niespodzianek – do których na pewno zaliczyć należy brak awansu Mateusza Kląskały do finału, który przygotowuje się do startu w majowym Pucharze Świata. Pod jego nieobecność w niedzielnych finałach zobaczyliśmy za to Bartka Ruszczyka, który zagrał świetnie w eliminacjach oraz Gracjana Machaja, który do finału wszedł szczęśliwie (z ósmej pozycji). Bartek zagrał słabiej w finale i musiał zadowolić się siódmą pozycją. Gracjan zagrał dwa identyczne starty, które wystarczyły na ósmą pozycję.

Wśród młodziczek do finału awansowała jedna wronczanka – Julia Brodziszewska. Dzięki temu, że zagrała w finale doskonale (513) zajęła bardzo dobre drugie miejsce – rozdzielając na podium miejscowe faworytki – Włodarczyk i Kwapisz. Szkoda, że szczęścia zabrakło Patrycji Grzelak, której zabrakło 1 kręgla do wąskiego finału.

W kategorii juniorek młodszych mamy mały deficyt, który staramy się „załatać”. Nie możemy jeszcze jednak tu liczyć na sukcesy. Za to dobrze wypadli nasi juniorzy młodsi. Do finału wprowadziliśmy dwóch: Kornela Ratajczaka i Michała Pajora. Zawodnicy są w dobrej dyspozycji, którą pokazali w ostatnich meczach ligowych. Oboje zagrali równo eliminacje (534 i 532) a w finale Kornel pobił życiówkę (575) i zdecydowanie wskoczył na 3 stopień podium. Przegrał co prawda z dwoma leszczyńskimi „asami” – Szulcem i Glapiakiem, ale gra Kornela w finale bez dziury i bardzo dobre zbierane dały nam wiele nadziei na zbliżające się finały drużynowego championatu zarówno juniorów młodszych jak i juniorów.

W klasyfikacji drużynowej „Dziewiątka” zajmuje drugą lokatę – przegrywając tylko z faworyzowaną Polonią 1912 Leszno. Warto zwrócić jednak uwagę, że wygraliśmy tyko 4 punktami z OSiR Tarnowo Podgórne a gdyby tak dwa tarnowskie kluby (OSiR i Alfa-Vector) połączyła siły – to suma ich punktów zrównałaby ich z leszczyniakami. Nasi sąsiedzi więc nie próżnują i pokazali, że można szybko dogonić młodzieżową czołówkę Polski…

Na wyjeździe reprezentacją „Dziewiątki” opiekowali się: Natalia Skrzypczak, Roman Bączkiewicz i Piotr Rybarczyk.

Maciej Kląskała