Zaproszenie na spotkanie z alpinistą

Muzeum Regionalne we Wronkach – Wroniecki Ośrodek Kultury
oraz portal kobiecespojrzenie.pl zapraszają na
drugie już spotkanie
z wronieckim alpinistą Piotrem Rodewaldem.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 14 stycznia 2012 roku o godzinie 18.00
w Sali Rycerskiej muzeum przy ul. Szkolnej 2 we Wronkach,

Podczas spotkania pan Piotr będzie opowiadał o swoich przygodach z górami i pokazywał liczne zdjęcia z wypraw. Dodatkową atrakcją będzie także prezentacja sprzętu wspinaczkowego i pokaz rozbijania obozu wysokogórskiego. Ponadto w Sali Rycerskiej zawisną zdjęcia z wypraw pana Piotra, które będzie można oglądać przez cały następny tydzień.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników górskich wspinaczek do muzeum.
Wstęp bezpłatny.

Piotr Rodewald jest 30-letnim, rodowitym Wronczaninem. Z wykształcenia jest geodetą pracującym aktualnie w Stargardzie Szczecińskim, jednak jego wielką pasją i zamiłowaniem są góry i wspinaczka wysokogórska.
Swoja przygodę z górami pan Piotr rozpoczął 9 lat temu od niepozornej wycieczki w Tatry. Zafascynowany ich urokiem, wyjeżdżał kilkakrotnie zdobywając najważniejsze szczyty. Po Tatrach przyszła kolej na Alpy. Pan Piotr, już jako członek Polskiego Klubu Alpejskiego, zdobył szczyty Gran Paradiso (4047 m n.p.m.) i Grossglockner (3798 m n.p.m.) oraz najwyższy szczyt Starego Kontynentu Mont Blanc (4810 m n.p.m.). W 2009 r. brał udział w wyprawie w góry Kaukaz, podczas której stanął na najwyższym szczycie, górze Elbrus (5642 m n.p.m.). W marcu 2010 r. Piotr Rodewald został uczestnikiem wyprawy w Himalaje, gdzie wspólnie z grupą zdobył szczyty Nangkar Tshang (5616 m n.p.m.), Awi Peak (5245 m n.p.m.) i Kala Pathar (5550 m n.p.m.). Został też kierownikiem kolejnej wyprawy na Kaukaz i w Alpy. W ubiegłym roku Piotr Rodewald zdobył szczyt Pik Lenina w górach Pamir (7134m n.p.m.)