Promocja książki autorstwa Piotra Nowaka o Wronieckiej farze

Wroniecki Ośrodek Kultury, Muzeum Regionalne we Wronkach oraz portal Wronczanie.pl. Zapraszają na promocję książki autorstwa Piotra Nowaka – „Dzieje parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej we Wronkach„.

Promocja odbędzie się 26 listopada (sobota) 2011 r., godz. 16.00 w Sali Rycerskiej muzeum. Piotr Nowak, to młody urodzony w 1984 roku wronczanin. Swoją edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 2 we Wronkach, potem Liceum Ogólnokształcącym im Piotra Skargi w Szamotułach i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – wydział teologiczny.

Piotr od najmłodszych lat interesował się malarstwem. W okresie szkoły średniej pojawiły się nowe zainteresowania – genealogia (powstało ponad 120 tablic z opisanymi członkami rodziny w liczbie ok. 4 tys.), historia kościoła, sztuka sakralna. Wynikiem tych zainteresowań była książka „Jak wybierano papieży”(2003r.).

Po maturze nastąpił powrót do malarstwa. Ulubionym nurtem młodego artysty jest malarstwo naturalistyczne i symboliczne, głównie o tematyce sakralnej.

Piotr Nowak dwukrotnie wystawiał swoje obrazy w rodzinnym mieście (ostatni raz w 2008r. w Muzeum Regionalnym we Wronkach) i raz w mieście Beverwijk w Holandii. W roku 2009 wronczanin wydał książkę pt. „Ksiądz Proboszcz Piotr Stróżyński (1907-1971)”.

Dziś zapraszamy Państwa na promocję trzeciej książki autora, poświęconej historii wronieckiej parafii. Podczas promocji, będzie można nabyć egzemplarze publikacji z autografem autora.